• Укргазбанк Форекс

Усвідомлений трейдінг: три принципи. Психологія трейдінгу.Усвідомлення - стан, до якого має прагнути кожен трейдер.


Усвідомлення - це особливий стан, який забезпечує ясність думок та вміння фокусуватися незалежно від зовнішніх факторів. Уявіть собі наскільки корисно таке світовідчуття для трейдера.

Бути об'єктивним - це вміння, без якого трейдеру ніяк не обійтися. Розвинути його не так складно, як багато хто думає. Для цього необхідно системно і цілеспрямовано відпрацьовувати торгові навички, фокусуючись на дотриманні правил торгової стратегії. Дуже легко втратити фокус та припуститися помилки через неуважність, особливо інтрадей трейдеру. Расконцентрація уваги може призвести до негативного ефекту, як тільки ви спробуєте відігратися.

Практикуйте усвідомленість в торгівлі Сьогодні ми вам розповімо про три базових принципа усвідомленого трейдінгу, керуючись якими ви зможете завжди залишатися повністю зосередженими. Також дотримання цих принципів може стати для вас відмінною стратегією скорочення впливу чинників стресу.


  • Підготовка до трейдінгу

  • Спостереження за ринком

  • Спокій під час торгівлі


Підготовка до трейдінгу Тут мова йде не тільки про звичайну підготовку до кожної торгової сесії. У вас повинен бути певний фреймворк, на який ви зможете покладатися, коли ринок буде надавати вам певну інформацію. Тобто, вам фактично потрібно сформулювати для себе систему очікувань від різних сценаріїв. Це допоможе вам не розгубитися в моменти виникнення тієї чи іншої ситуації, так як у вас, на будь-який випадок, вже буде заготовлений певний шаблон поведінки. Об’єктивне спостереження за ринком Абсолютно всі трейдери спостерігають за ринком, незалежно від їх рівня майстерності. Але якість цих спостережень буде залежати від ряду ключових чинників.


  1. Будьте завжди готові. Ринок генерує нескінченний потік інформації, з якого потрібно чітко ідентифікувати відповідні дані для укладання угоди по вашій торговій стратегії. Ви повинні чітко знати, що саме шукаєте на ринку. Це дозволить вам бути готовими діяти в потрібний момент.

  2. Об’єктивний аналіз. Бажання побачити певні речі на ринку можуть спонукати вас шукати підтвердження помилкових ідей. Такий підхід нікуди вас не приведе. Це самообман. Остерігайтеся таких психологічних пасток. Об’єктивно оцінюйте інформацію, без власних упереджень.

  3. Максимальний фокус під час торгівлі. Трейдер повинен забезпечити собі сприятливі умови для торгівлі. Ще до початку торгів переконайтеся, що вам ніхто не буде заважати. Вимкніть телефон, переконайтеся, що ви задовільнили власні потреби, дайте оточуючим знати, що це ваш офіційний робочий час - зробіть все можливе, щоб ніщо вас не відволікало від торгівлі.


Збереження спокою під час прийняття торгових рішень Трейдеру не так легко завжди зберігати спокій, але це конче необхідно для виживання в конкурентній ринковій боротьбі. Всім нам відомо, що емоційна торгівля часто веде до втрат. Наприклад:


  • Трейдер, може відкрити безглузду угоду в спробі відігратися або "помститися" ринку за раніше отримані втрати.

  • Трейдер, який зловив кураж від низки виграшів, також може виявитися в невигідній ситуації через само