- Укргазбанк Форекс
Тижневий огляд новин Forex / 25-29 січня 2021 року / ФРС в центрі уваги
Вітаємо!
Майже всі основні валюти, за підсумками минулого тижня продемонстрували підвищення по відношенню до долара США.
Приріст показали: EUR, GBP CHF, AUD, CAD та NZD
Падіння зафіксували: JPY
Позитивні економічні дані в США та слабкі показники в світі, стали першочерговою причиною укріплення долара в кінці минулого тижня. Ринки все ще чекають масштабного пакету стимулів від Джо Байдена, а Джанет Єллен повідомила, що політика “слабкого долара” не є пріоритетом Сполучених Штатів. На що звернути увагу цього тижня? Головною подією стане засідання по монетарній політиці Федрезерву та перегляд ключової ставки, також отримаємо дані по ВВП в США та Німеччині за 4-й квартал, дані по ринку праці Великобританії та інфляції в Австралії.
Коронавірус у світі: захворювання виявили у майже 100 млн людей. Одужали 71 млн., а кількість смертей 2,1 млн. У трійці сумної статистики США (25 млн), Індія (10 млн), Бразилія 9 млн). Україна посідає 17-ту сходинку у загальній статистиці захворюваності (1,2 млн).
Вакцинування: на сьогодні вакцинацію проти коронавірусу розпочали уже 55 з 190 країн світу. Лідери у вакцинації на 100 тисяч населення — Ізраїль, ОАЕ, Бахрейн, Велика Британія та США. Кількість зроблених щеплень в світі 66,3 млн.
Карта та статистка вакцинування по країнам https://ourworldindata.org/covid-vaccinations
Більшість Європи використовують вакцини BioNTech-Pfizer. В США – Moderna. У Великобританії також можна прищепитися вакциною AstraZeneca. У Туреччині вакцинують Sinovac.
Європейські країни щосили намагаються стримати поширення коронавіруса на тлі побоювань, що нові штами вірусу може призвести до більш жорстких блокувань та більшого економічного шоку.
Кандидат на посаду міністра фінансів США Джанет Єллен повідомила про необхідність серйозних фіскальних стимулів в поточному році, а також, що політика “слабкого долара” не є пріоритетом Сполучених Штатів. Проте екс-голова Федрезерву, додала, що США повинні протистояти спробам інших країн штучно маніпулювати вартістю національної валюти (Китай?), щоб отримати торгові преференції.
Пакет стимілів від нового президента. Лідери республіканців та деякі демократи висловили стурбованість з приводу розміру пакета заходів на $ 1,9 трлн., який був запропонований Джо Байденом.
План президента США передбачає прямі виплати в розмірі $1400 на людину в порівнянні з $600, схваленими в грудні. Пакет також включає допомогу по виплаті орендної плати, продовольчі талони та пролонгація збільшеної допомоги по безробіттю до кінця вересня, а також збільшення федеральних надбавок до $300 до $400 на кожного громадянина.
Республіканці заявляють, що пакет занадто великий, і достатньо буде суми в $900 млрд., яку схвалили в грудні минулого року. Проте прихильники Джо Байдена, наголошують, що пропозиція президента відповідає потребам системи охорони здоров'я та економіки, що знаходиться в кризі через пандемію, жертвами якої в США стали понад 400 тис. людей.
У будь-якому випадку, події навколо нового пакету стимулів будуть основою темою на ринках, принаймні найближчого місяця.
А тепер розглянемо важливі економічні дані та події цього тижня:
1. Ринок праці: Великобританія, вівторок, 09.00. Заробітна плата зростала чотири місяці поспіль, показник в листопаді склав 2,7%. Очікується, що зростання продовжиться з прогнозом на 3,0%. Заявки по безробіттю підвищилися до 64,3 тис., і ринки будуть сподіватися на більш низьке значення в грудні. На фоні цього рівень безробіття продовжує зростати і, за прогнозом, збільшиться до 5,1%.
2. Засідання ФРС та ключова ставка: США, середа в 21:00-21:30. Останні роки, ФРС є прихильником м’якої монетарної політики, з можливістю додаткового стимулювання за потребою. Тепер ЦБ може розраховувати на підтримку міністерства фінансів, оскільки президент Джо Байден має намір реалізувати масштабний пакет стимулів. На майбутньому засіданні, не очікується змін в грошово-кредитній політиці регулятора.
3. Торговий баланс Австралія: середа 02:30. Торговий баланс - індикатор, що публікується Австралійським бюро статистики і оцінює співвідношення між обсягами експорту та імпорту товарів. Показники експорту є важливим індикатором темпів зростання австралійської економіки, в той час як імпорт вказує на рівень внутрішнього попиту. Стійкий попит на експорт з Австралії веде до зростання профіциту торгового балансу, що робить позитивний вплив на AUD.
4. Інфляція: Німеччина, четвер в 15:00. Індекс споживчих цін Німеччини виріс в грудні до 0,5% в порівнянні з -0,8% місяцем раніше. Прогнозна оцінка за січень становить 0,4%.
5. ВВП: США четвер в 15:30. За першою оцінкою ВВП в 4-му кв. 2020 року зросте на 3,9%. Більш високе значення буде оптимістичним для долара США.
6. ВВП: Німеччина п’ятниця в 11:00. Німеччина в кінці 2020 року постійно вводила жорсткі обмеження, тому економічна активність була слабкою. Прогноз росту економіки за 4-й квартал знаходить на рівні 0% (в 3-му кв. склав +8,5%).
Бажаємо Вам вдалого тижня! Будьте в тренді разом з УКРГАЗБАНК ФОРЕКС! Вам буде цікаво! Ми кожного тижня публікуємо свіжу та корисну інформацію на нашому сайті в розділі Новини
В нашому Телеграм каналі та YouTube
#укргазбанк #форек #валютныйрынок #екобанк #дебати #байденпрезидент
