- Укргазбанк Форекс
Тижневий огляд новин Forex / 14-18 грудня 2020 року / Brexit, FOMC та інша макроекономіка
Вітаємо!
Надія на відновлення світової економіки та згасання пандемії в 2021 році змусили інвесторів робити ставки на більш ризикові валюти, пов'язані з ростом цін на сировинні товари, такі як австралійський та канадський долари, які досягли своїх дворічних максимумів по відношенню до долара США. Цього тижня в центрі уваги Brexit, засідання та перегляд облікової ставки від ФРС, Банка Англії, Банка Японії та ШНБ, важлива макроекономіка: інфляція, ринок праці та інші показники по ключовим країнам.
Covid-19. Кількість хворих в світі перевищило 72 млн., а кількість летальних вападків 1,6 млн. ТОП-5 країн за сумною статистикою США, Індія, Бразилія, Росія та Франція.
США в минулу п’ятницю офіційно підтвердила сертифікацію вакцині Pfizer та BioNTech. І вже з 14 грудня вакцина буде доставлена с спеціальні центри по вакцинації населення в яких є умови для зберігання препарату (для цього необхідне обладнання з можливістю зберігання при наднизьких температурах).
Нагадаємо, що Великобританія стала першою західною країною, де почалася вакцинація від коронавіруса, Кампанія стартувала раніше США та Євросоюзу на 1-2 тижні. Великобританія сильніше багатьох інших європейських країн постраждала від пандемії - тут від Covid-19 померли понад 60 тис. осіб.
Brexit: Великобританія та Європейський союз зробили останню відчайдушну спробу укласти торговельну угоду. Проте прориву не відбулося. Тому зросли побоювання з приводу "хаотичного" Брекзіта без угоди з 31 грудня.
13 грудня відзначали, як останню дату в спробі домовитися по угоді. Вже під кінець дня, стало зрозуміло, що критичні питання залишилися головною перепоною, а заяви стосовно продовження переговорів, вже викликають певний скепсис на ринках.
Брекзіт без угоди загрожує серйозними перебоями в торгівлі та обвалом на фінансових ринках. Крім того, може виникнути хаос на кордонах.
ЄЦБ розширив свою схему викупу боргів та погодився надати банкам ще більш дешевшу ліквідність.
Банк Канади пояснив зміцнення канадського долара загальним зниженням долара США.
Число американців, які вперше подали заявки на допомогу по безробіттю, збільшилося більше, ніж очікувалося, оскільки зростання числа нових випадків зараження Covid-19 викликали додаткові обмеження для бізнесу.
Адміністрація Трампа запропонувала федеральний пакет допомоги економіці в розмірі $916 млрд. Але переговори між Демократами не увінчалися успіхом, і спікер палати представників Ненсі Пелосі повідомила про можливе затягування переговорів до Різдва.
А тепер розглянемо важливі економічні дані та події цього тижня:
1. Brexit: протягом тижня. Остання спроба домовитися, чи просто імітація переговорів? Можливу розв’язку ми отримаємо протягом цього тижня.
2. Протокол засідання РБА: вівторок в 02:30. Повний звіт по обговоренню рішень по ключовій ставці та монетарній політиці, з прогнозами та дискусіями.
3. Ринок праці: Великобританія, вівторок в 09:00. Заробітна плата зросла в вересні на 1,3%, що стало першим приростом за п'ять місяців. Очікується, що зростання продовжиться в жовтні з оцінкою 2,2%. Кількість звернень за допомогою по безробіттю скоротилося на 29,8 тис. в жовтні, але очікується, що в листопаді воно виросте на 10,5 тис. Прогнозують, що рівень безробіття зросте з 4,8% до 5,2%.
4. Виступ голови Банка Канади С. Маклема: вівторок в 21:30.
5. Інфляція: Великобританія, середа в 09:00. Інфляція продовжувала зростати і в жовтні досягла 0,7%. Оцінка на листопад - 0,6%. Очікується, що основний ІСЦ очікують на рівні 1,4% (попереднє значення 1,5%).
6. Індекс ділової активності у виробництві: Німеччина, середа в 10:30. Обмеження в листопаді від уряду Німеччина позначилися на економіці країни. Очікують зниження індексу з 57,8 до 56,5 пунктів.
7. Індекс ділової активності у виробництві: ЄС, середа в 11:00. Очікують збільшення індексу з 45,3 до 46,2 пунктів.
8. Індекс ділової активності у секторі послуг: Великобританія, середа в 11:30. Сфера послуг країни швидко відновлюється після зняття ряду обмежень, прогнозують зростання ділової активності з 47,6 до 50,7 п.
9. Роздрібні продажі: США, середа в 15:30. В жовтні показник продажів зріс на 0,3%, в листопади очікують його зниження з цифрою -0,4%.
10. Облікова ставка: США, середа в 21:00 та прес-конференція в 21:30. Федеральна резервна система скоріше за все залишатися в тіні на заключному засіданні по монетарній політиці в 2020 році. Ніяких змін ставок не очікується, вони знаходяться на наднизькому рівні 0,25%. Інвестори будуть уважно стежити за заявами голови ФРС після оголошення ставок, які можуть дати уявлення про погляд регулятора на економіку США.
11. ВВП: Нова Зеландія, четвер в 00:45. Економіка Тихоокеанської країни впала на 12,4% в 2-му кварталі. Повторне зниження очікують в 3-му, з прогнозом в -13,3%.
12. Ринок праці: Австралія, четвер в 02:30. Рівень зайнятості в жовтні зріс на 178 тис., а листопада очікують лише 50 тис. Безробіття при цьому повинене залишитися на рівні 7%.
13. Облікова ставка: Швейцарця, четвер в 10:30. Швейцарський Національний Банк не планує змінювати ставки, які і так від’ємні -0,75% (з грудня 2014 року). Коригування монетарної політики також не очікується.
14. Облікова ставка: Великобританія, четвер в 14:00. Останнє в цьому році засідання Банка Англії повинно пройти без сюрпризів Очікується, що директивні органи збережуть офіційну ставку банку на рівні 0,10% та збережуть поточний рівень QE на рівні £895 млрд.
15. Облікова ставка: Японія, п’ятниця в 05:00. Банк Японії не змінює ключову ставку -0,1% з листопада 2015 року. І цього засідання також не очікують змін в монетарній політиці.
Бажаємо Вам вдалого тижня! Будьте в тренді разом з УКРГАЗБАНК ФОРЕКС! Вам буде цікаво! Ми кожного тижня публікуємо свіжу та корисну інформацію на нашому сайті в розділі Новини
В нашому Телеграм каналі та YouTube
#укргазбанк #форек #валютныйрынок #екобанк #дебати #байденпрезидент
