- Укргазбанк Форекс
Тижневий огляд новин Forex / 11-15 січня 2021 року / Інфляція в США та виступ голови ФРС
Вітаємо!
Основні валюти, за підсумками минулого тижня продемонстрували змішану динаміку по відношенню до долара США.
Приріст показали: AUD, CAD, NZD та GBP.
Падіння зафіксували: JPY, EUR та CHF.
Високу волатильність спостерігалася по металах: XAU та XAG. Лише за минулу п’ятницю через розпродаж дорогоцінних металів на ринку, золото знизилося на -3,3%, а срібло впало на -6,3%. Цього тижня будемо чекати на важливу макроекономіку з США – це роздрібні продажі, інфляція та індекс довіри споживачів. Виступ голів Банка Англії та ФРС також запланований протягом тижня.
Все більше країн фіксують на своїх територіях захворювання на новий штам Covid. Останньою країною була Японія, де лабораторно підтвердили “британську” мутацію вірусу.
Дослідження, проведене компаніями BioNTech і Pfizer, показало, що їх вакцина від коронавіруса ефективна проти нових, більш заразних, штамів, виявлених в Великобританії та Південно-Африканській Республіці.
Великобританія в минулий вівторок ввела жорсткий локдаун, після добового приросту в 60 тис. хворих. Німеччина в свою чергу пролонгувала карантинні обмеження на три тижні.
У ВООЗ повідомили, що проблематика вакцинування полягає в тому, що більшість препаратів викупили багаті країни, з високим рівнем доходів. Країни з низьким та більшість країн із середнім доходом ще не отримують вакцину, і через високий попит і обмежені потужності виробництва – програма вакцинування в таких країнах може бути перенесена на друге півріччя-кінець 2021 року.
Історичні події в США. Вперше в Сполучених Штатах була захоплена будівля Капітолія. Прихильники Дональда Трампа намагалися зірвати офіційне оголошення про перемогу Джо Байдена на виборах президента США. Були задіяні, поліцейські та військові сили для відновлення порядку у Вашингтоні.
Проте формальну процедуру затвердження результатів виборів все ж таки провели днями пізніше, тому наступний крок – інавгурація, 20 січня, новообраного президента демократа Джо Байдена.
Також важливою подією стало, те що Демократична партія, від якої на пост президента США висувався Джо Байден, отримала контроль над Сенатом. Рафаель Уорнок та Джон Оссофф перемогли в другому турі виборів в Джорджії, які визначали баланс сил у верхній палаті Конгресу.
Контроль над обома палатами Конгресу дозволить реалізовувати політичну програму президента Байдена. Контроль більшості демократів в Сенаті підвищило очікування щодо додаткових заходів бюджетного стимулювання для поліпшення економічних перспектив.
Експерти схильні до того, що Сенат, який контролюють демократи, буде сприяти економічному зростанню в усьому світі і, отже, для більшості ризикових активів, але негативним для облігацій та долара, оскільки бюджет та торговий дефіцит США будуть зростати ще більше.
Посиленню очікувань подальших заходів стимулювання сприяв слабкий звіт по ринку праці (NFP). Через локальні карантинні обмеження, кількість робочих місць знизилася на 140 тис., перше зниження за останні 8 місяців.
Центральний банк Китаю встановив офіційну вартість юаня на рівні 6,4760 за долар перед, що на 1% вище попереднього рівня, і є найбільшою зміною з 2005 року.
А тепер розглянемо важливі економічні дані та події цього тижня:
1. Роздрібні продажі: Австралія, понеділок в 02:30.
2. Інфляція: Китай, понеділок в 03:30. Індекс споживчих цін публікується Національним бюро статистики Китаю. Це показник коливання роздрібних цін в рамках цін на товари і послуги, які формують споживчий кошик. В листопаді бюро зафіксувало зниження інфляції на 0,5%, в грудні очікують позитивної динаміки + 0,1%.
3. Виступ голови Банка Англії Е. Бейлі: понеділок в 17:00.
4. Інфляція: США, середа в 15:30. ІСЦ без врахування енергоносіїв та оборонних замовлень є важливим показником, який відслідковує ФРС. Ключовий показник інфляції впливає на монетарну політику ЦБ. В грудні очікують зниження показника з 0,2% до 0,1%, проте в річному виразі показник, за прогнозами, залишить на рівні 1,6%.
5. Виступ голови ФРС Дж. Павелла: четвер в 19:30.
6. Роздрібні продажі: США, п’ятниця в 15:30. Зміна обсягу продажів у сфері роздрібної торгівлі, основний індикатор споживчих витрат. Через ряд обмежень другої хвилі пандемії, в листопаді продажі знизилися на 1,1%, в грудні очікують зниження на 0,2%.
7. Індекс довіри споживачів від університету Мічиган: США, п’ятниця в 17:00. Індекс публікується університетом Мічигану і заснований на опитуванні споживачів щодо їх рівня довіри до економіки. В січні цього року очікують зниження індексу з 80,7 до 79,2 пунктів
Бажаємо Вам вдалого тижня! Будьте в тренді разом з УКРГАЗБАНК ФОРЕКС! Вам буде цікаво! Ми кожного тижня публікуємо свіжу та корисну інформацію на нашому сайті в розділі Новини
В нашому Телеграм каналі та YouTube
#укргазбанк #форек #валютныйрынок #екобанк #дебати #байденпрезидент
