• Укргазбанк Форекс

Тижневий огляд новин Forex/ 25-29 листопада 2019 / Домінування США: ВВП та торговельні переговори

Вітаємо!

Долар США отримав свою частку невизначеності через протоколи засідання ФРС та торгові новини. Важливі публікації повертаються цього тижня, і в центр уваги оновлення ВВП США, замовлення на товари довготривалого вжитку та інші макроекономічні показники у світі.


Ключові дані цього тижня:

  1. Індекс діалогового оптимізму: Німеччина, понеділок в 11:00. Даний індекс ділових настроїв Німеччини, що публікується дослідницькою групою CESifo, привертає до себе пильну увагу, так як він є випереджаючим індикатором поточних очікувань в бізнес секторі Німеччини. Інститут проводить опитування більш ніж 7 000 підприємств на предмет їх оцінки ситуації в бізнес-сфері та короткострокового планування. Позитивний економічний ріст є бичачим фактором для EUR, а низьке значення - негативним (або ведмежим). Прогнозують зростання IFO до 95 пунктів в листопаді, в порівнянні з 94,6 п. в жовтні.

  2. Рівень довіри споживачів: США, вівторок в 17:00. Індикатор публікується Conference Board і відображає впевненість споживачів в економічному розвитку. Високий рівень стимулює зростання економіки, в той час як низький вказує на стагнацію. Відповідно, позитивний результат зміцнює USD, а негативний - послаблює. Показник в жовтні досяг рівня 125,9 пунктів, а в листопаді, завдяки чорній п’ятниці та рекордним продажам, може ще більше зрости.

  3. ВВП: США, середа в 15:30. Згідно з першою публікацією ВВП за третій квартал, економіка США зросла на 1,9% річних. Цей темп зростання не вражає в абсолютних показниках, але такі дані залишаються все ж вище рівня росту економік в Єврозоні та в інших розвинених країнах. За попередніми оцінками темпи росту залишаться на рівні 1,9%. Підвищення рівня ВВП до 2% позитивно вплине на долар, тоді як зниження показника буде тиснути на нього.

  4. Замовлення на товари довготривалого використання: США, середа в 15:30. Індикатор публікується Бюро перепису населення США і відображає вартість замовлень, отриманих виробниками товарів довготривалого використання. Під такими товарами розуміються ті, чий термін служби перевищує 3 роки, наприклад, автомобілі. Оскільки виробництво таких товарів передбачає великі інвестиції, високі оцінки показника зміцнює USD. У вересні ми отримали зниження показника на -1,2%. Цього разу ми отримаємо дані за жовтень, які прогнозують із трохи меншим зменшенням на -0,8%.

  5. Інфляція: ЄС, п’ятниця в 12:00. Хоча загальна інфляція в ЄС зменшилась до 0,7% - багаторічний мінімум, базовий індекс споживчих цін прискорився до 1,1%, що забезпечує деякий позитивний момент в прогнозі ЄЦБ. Цього разу очікують повторення попередніх цифр.

  6. ВВП: Канада, п’ятниця в 15:30. Канада щомісяця публікує свої звіти по ВВП. За останні два місяці зростання економіки Канади розчарувало, приріст у серпні становив лише 0,1%, а в липні показник наблизився до нуля. Дані за вересень завершать третій квартал і, таким чином, дадуть змогу більш широко побачити стан економіки. Зараз прогнозують швидкий темп поновлення росту канадської економіки.


Бажаємо вдалого тижня!

Лаоський кіп (лаос. ກີບ) — офіційна грошова одиниця Лаосу; дорівнює 100 атам.
Лаоський кіп (лаос. ກີບ) — офіційна грошова одиниця Лаосу; дорівнює 100 атам.