• Укргазбанк Форекс

Тижневий огляд новин Forex/ 20-24 квітня 2020 / COVID-19 відправляє глобальну економіку в нокдаун

Вітаємо! Пандемія Covid-19 продовжує руйнувати світову економіку, оскільки в результаті глобальних потрясінь паралізована економіка більшості країн. Цього тижня ми отримаємо дані по звітам інфляції і зайнятості у Великобританії, а також виробничий індекс ділової активності в США. Угода ОПЕК++ не досягла свого результату, скорочення видобутку на 10 млн. барелів не втримали нафту від подальшого зниження. Попит на енергоносії сильно впав через зупинку багатьох економік світу. Тим часом, МВФ заявив, що очікується, що світова економіка скоротиться на 3% протягом 2020 року, що стане найбільш різким падінням активності з часів Великої Депресії 1930-х років. Міністерство торгівлі повідомило, що роздрібні продажі в США пережили рекордне падіння в березні, оскільки обов'язкове закриття бізнесу для контролю за поширенням спалаху коронавірусу призвело до зниження попиту на ряд товарів, що стало причиною найгіршого зниження споживчих витрат за останні десятиліття. Показники безробіття підкреслюють глибокий економічний спад в США, викликаний спалахом COVID-19, рекордні цифри 22 млн. американців звернулися за допомогою по безробіттю в березні. Долар в цілому сильно виріс під час кризи, оскільки інвестори віддавали перевагу світовій резервній валюті. Євро відновив своє падіння по відношенню до долара, оскільки компромісна угода на 1,5 трлн. євро, укладена між урядами країн ЄС минулого тижня, щоб підтримати країни в результаті спалаху коронавіруса, розглядається як недостатня, особливо для обтяженої боргами Італії. Загалом підтримка економіки Єврозони перейшла на національний рівень, кожна країна ЄС окремо фінансує свою економіку і згладжує наслідки кризи, багаті країни виділяють на підтримку сотні млрд. євро, так Німеччина - 750 млрд, а бідніша Португалія лише 48 млрд. У першому кварталі ВВП Китая обвалився на 6,8%, вперше с 1992 року. В кінці тижня, апетит до ризику зріс, а домінування долара на ринку перервали звістки про успішне тестування ліків від коронавірусу на тяжкохворих в лікарнях Чикаго (США) та заява Дональда Трампа про план “відкриття економіки вже найближчим часом”.

А тепер розглянемо ключові показники цього тижня, які будуть впливати на фінансові ринки: 1. Облікова ставка: Китай, понеділок в 04:30. Аналітики очікують, що Народний Банк Китаю знизить ключову ставку після падіння ВВП на 6,8% в 1-му кварталі. 2. Протоколи РБА: Австралія, вівторок в 04:30. У протоколах РБА будуть представлені подробиці березневого засідання з монетарної політики. На цьому засіданні банк зберіг облікову ставку на рівні 0,25%. Песимістична оцінка наслідків від негативного впливу COVID-19 може чинити тиск на австралійця. 3. Ринок праці: Великобританія, вівторок в 09:00. Перспективи ринку праці в Великобританії похмурі, оскільки епідемія Covid-19 паралізувала економіку Великобританії. Зростання заробітної плати в січні покращилося до 3,1%, оцінка за лютий становить 3,0%. В січні заявки на допомогу по безробіття підскочили до 17,3 тис, попередній прогноз в лютому 21 тис. Рівень безробіття в січні виріс до 3,9% з 3,8%, найбільшого рівня з червня 2019 року, у лютому прогнозують безробіття без змін. 4. Інфляція: Великобританія, середа в 09:00. В умовах різкого зниження економічної активності очікується зниження рівня інфляції. Індекс споживчих цін знизився до 1,7% в лютому з 1,8%. Оцінка за березень становить 1,5%. Базовий індекс споживчих цін виріс до 1,7% в порівнянні з 1,6%. Березневий прогноз становить 1,6%. 5. Інфляція: Канада, середа в 15:30. Споживча інфляція виросла на 0,4% в лютому, в порівнянні з 0,3% у січні. Це найвищий рівень з липня. Базовий показник покращився до 0,7% в порівнянні з 0,4% місяцем раніше. Попередньо дані очікують без змін. 6. Заявки на допомогу по безробіттю: США, середа в 15:30. Число заявок на допомогу по безробіттю збільшилося минулого тижня на 5,25 млн., прогноз залишається похмурим з оцінкою в 5,0 млн. заявок для майбутнього релізу. Бажаємо вдалого тижня!

Аргенти́нський пе́со (ісп. Peso argentino, код: ARS) — офіційна валюта Аргентини з 1992 року. До 2002 року називався «Конвертований песо» (ісп. Peso Convertible) і був прив'язаний до долара США у співвідношенні 1:1.
Аргенти́нський пе́со (ісп. Peso argentino, код: ARS) — офіційна валюта Аргентини з 1992 року. До 2002 року називався «Конвертований песо» (ісп. Peso Convertible) і був прив'язаний до долара США у співвідношенні 1:1.