• Укргазбанк Форекс

Тижневий огляд новин Forex/ 18-22 листопада 2019 / Протоколи ФРС, ринок житла та торгівля


Вітаємо!


На початку минулого тижня торгівля була фокусом уваги на ринку, але свідчення голови ФРС Джерома Павелла забрали частину уваги на себе. Основні теми цього тижня: ринок житла в США, індекс ділової активності по Єврозоні, а також протоколи попереднього засідання ФРС.


Економіці Німеччини вдалося показати мінімальне зростання та уникнути технічної рецесії. Аналітики прогнозують, що нова голова ЕЦБ Крістін Лагард продовжить монетарну політику свого попередника Маріо Драгі, хоча незважаючи на ряд стимулів від регулятора, інфляція зараз в два рази нижче цільового рівня у 2%. Економіка Великобританії відновилася після падіння на початку місяця. Зараз на фунт позитивно впливає очікування перемоги Консервативної партії 12 грудня, і подальше укладання угоди з ЄС: Brexit, торгова угода, питання кордонів, в тому числі трудової міграції. Джером Павелл повторив свою позицію про те, що кроки ФРС в напрямку більш гнучкої грошово-кредитної політики допомогли підтримати економіку, яка продовжує зростати. Також він зазначив, що ринок праці залишається сильним, доходи збільшуються, а довіра споживачів продовжує зростати.


Ключові показники цього тижня:

  1. Дозволи на будівництво: США, вівторок в 15:30. У вересні житловий сектор США отримав 1,39 млн. дозволів на будівництво у річному виразі. А старт будівництва нового житла становив 1,26 млн. Аналогічні дані очікують в жовтні. Якщо обидва показники зростуть, це стане підтримкою долара США. Адже будівництво, стимулює всю економіку в цілому.

  2. 2. Протоколи ФРС: США, середа в 21:00. В середу ФРС оприлюднить свої протоколи із засідання, що відбулося наприкінці жовтня. На тому засіданні ФРС знизила ставки, але наголосила на паузі - принаймні найближчим часом. Джером Павелл, голова Федеральної резервної системи, пізніше зазначив, що планка для підвищення ставок вище, ніж рівень їх зниження. Протоколи дозволять детальніше ознайомитись із тенденціями та настроями серед посадовців - та допоможе ринкам оцінити наступні кроки у 2020 році. Трейдерам будуть цікаві думки ФРС щодо торгових відносин, інфляції та зайнятості.

  3. 3. Протоколи ЄЦБ: ЄС, четвер в 14:30. Останнє засідання, яке очолив Маріо Драгі на посаді президента Європейського центрального банку, стосувалася того, щоб захистити його позицію, щодо необхідності продовження його грошово-кредитної політики майбутньою новою головуючою Крістін Лагард. ЄЦБ на останньому засіданні знизив ставки по депозитам та оголосив про перезапуск програми викупу облігацій. Протоколи пропонують неупереджений погляд стосовно політики ЄЦБ. Їх мета полягає в аргументації запропонованих заходів та надати змогу суспільству зрозуміти дій ЄЦБ в поточних економічних умовах.

  4. 4. Ринок житла: США, четвер в 17:00. У вересні продажі існуючих будинків, на вторинному ринку, стабілізувалися та склали 5,38 млн. будинків у річному обчисленні. Цифра за жовтень може бути трохи кращою, близько 5,5 млн. Активність в житловому секторі позитивно впливає на економічну ситуацію в США.

  5. 5. Індекс ділової активності: ЄС, п’ятниця, 10:15 Франція, 10:30 Німеччина та в 11:00 по ЄС в цілому. У Франції спостерігається помірне зростання – показники настроїв менеджерів із закупівель оцінюють вище 50 п. Індекс ділової активності у виробничому секторі Німеччини - важливий показник, цього разу прогнозують його зростання з 42,1 п. до 43 п. ІДА у виробництві по ЄС, в жовтні становив 45,9 п., а ІДА в сфері послуг - 52,2 п. Попередній прогноз за листопад дає такі дані: у виробництві очікують зростання до 46,4 п., а сфера послуг залишиться без змін. Ці показники за листопад можуть вплинути не лише на євро - але й на всі ринки, оскільки вони вказують на тенденції світового економічного зростання.


Вдалого тижня!