• Укргазбанк Форекс

Тижневий огляд новин Forex/ 11-15 листопада 2019 / У центрі уваги торгівля, виступ голови ФРС...


Вітаємо!

Минулий тижня ринки розгойдували суперечливі заяви з приводу торговельної угоди між Китаєм та США. Чи зможуть дані в США залишатися оптимістичними? Інфляція, роздрібні продажі, і, найголовніше, виступ Джерома Пауелла – основні моменти на поточний тиждень.


Радники президента Дональда Трампа, викликали різкі коливання на ринку, через суперечливі заяви, яструбина позиція Пітера Наварро відрізняється від оптимістичного сценарію Ларрі Кудлоу. Президенту США ще потрібно вирішити, чи слід знизити тарифи та укласти угоду з Китаєм або продовжити торговельну війну. Індекс ділової активності в невиробничому секторі США ISM був оптимістичним, показуючи, що споживач може вивести виробництво зі спаду. Невтішні цифри по макроекономічним показникам Єврозони та песимістичний прогноз Банку Англії знизили євро і фунт відповідно. Австралійський долар був під тиском ,через небажанням РБА підняти ставки, а канадський долар втратив позиції через слабкі дані на ринку праці.


Ключові показники цього тижня:


  1. ВВП: Великобританія, понеділок в 11:30. Економіка Великобританії скоротилася в другому кварталі, через невизначеність навколо Brexit. Зараз прогнозують зростання ВВП в звіті за третій квартал із прогнозом 0,4%. Дані можуть вплинути на виборця на дострокових виборах в грудні, причому позитивна цифра підвищує шанси для консервативної більшості, а слабкі дані можуть допомогти опозиції на чолі з лейбористами.

  2. Ринок праці: Великобританія, вівторок в 11:30. За прогнозами, другий реліз покаже оптимістичні дані по ринку праці - всупереч попередженням Банку Англії. Очікується, що рівень безробіття залишиться на рівні 3,8% у вересні, в районі історичних мінімумів, в той час як зміна заробітної плати, як очікується, збереже річний темп зростання в 3,9%, що набагато вище рівня інфляції в 1,7 %.

  3. Облікова ставка: Нова Зеландія, середа в 04:00. Резервний банк Нової Зеландії вже знизив облікову ставку на 0,75% в цьому році після тривалого періоду стабільності і може зробити це знову - скоротивши ще 25 базисних пунктів і встановивши офіційну ставку на рівні 0,75%. Підвищення рівня безробіття до 4,2% викликає занепокоєння. Зниження ставки не повністю враховується ринками, тому будь-який результат може викликати коливання новозеландського долара.

  4. Інфляція: Великобританія, середа в 11:30. Падіння цін на енергоносії та зростання вартості фунта означають ще одне уповільнення інфляції - з 1,7% до 1,6% в звіті за жовтень. Але Банк Англії націлений на ключовий рівень інфляції 2%. Очікують, що базовий індекс споживчих цін залишиться незмінним на рівні 1,7%, а індекс роздрібних цін, згідно з прогнозами, знизиться з 2,4% до 2,2%.

  5. Інфляція: США, середа в 15:30. Хоча ФРС назвала низьку інфляції однією з основних причин зниження облікової ставки, ціни зростають. Базовий індекс споживчих цін прискорився до 2,4% станом на вересень і, за прогнозами, залишиться на цьому рівні в жовтні. Будь-яке відхилення буде розгойдувати долар США.

  6. Виступ голови ФРС: США, середа та четвер в 18:00. Джером Павелл, голова ФРС, після третього поспіль зниження ставки, оголосив про паузу. Однак планка підвищення ставок в майбутньому, схоже, вище, ніж їх зниження. У своїй підготовленій зустрічі, а також в довгих відповідях законодавцям в середу та четвер, Пауелл має можливість представити оновлену позицію щодо монетарної політики в коротко- та середньостроковій перспективі. Крім того, коментарі будуть по даним ринку праці та звіту по інфляції. Скоріш за все йому також зададуть питання з приводу торгових війн, але, ймовірно, голова ФРС буде ухилятися від політично-чутливих коментарів.

  7. ВВП: Німеччина, четвер в 10:00. Побоювання щодо рецесії, швидше за все, будуть відображені в показниках ВВП за третій квартал. Очікується, що найбільша економіка Єврозони скоротиться на 0,1% в третьому кварталі, після падіння