• Укргазбанк Форекс

Тижневий огляд новин Forex/ 02-06 грудня 2019 / Останні NFP 2019 року та багато іншої макроекономіки

Вітаємо!

Перший тиждень останнього місяця 2019 року – буде надзвичайно насиченим на події найвищого рівня, кульмінацією яких стане публікація Nonfarm Payrolls. Головне питання, куди очікувати рух цін?


На минулому тижні стосунки між США та Китаєм загострилися через закон про демократію та права людини в Гонконгу, який президент Дональд Трамп підписав 28 листопада. Американський долар укріпився, після слів Джерома Пауелла, голова Федеральної резервної системи, заявив, що вважає економіку США лише "наполовину заповненою склянкою", відповідно є непогані перспективи росту та розвитку. Замовлення товарів довготривалого використання вказують на приток інвестицій у жовтні. Показники ринка житла в США були переважно позитивними, тоді як показник інфляції від ФРС, розчарував (1,6%). На виборах у Великобританії, за попередньою оцінкою опитування, більшість місць в парламенті отримають консерватори на чолі з діючим прем'єр-міністром Борисом Джонсоном, але ріст фунта був обмеженим. Інфляція в Єврозоні, з показником в 1,3%, приємно здивувала інвесторів.


Давайте тепер розбирати ключові події цього тижня:

  1. Індекс ділової активності ISM у виробничому секторі: США, понеділок в 17:00. Індекс публікується Інститутом управління постачанням та є важливим індикатором стану економіки США в цілому. Протягом останніх чотирьох місяців індекс не виправдовує очікувань, в жовтні показник становив 48,3 п., що нижче ключової медіани 50 пунктів, яка відокремлює скорочення від зростання економіки. В листопаді, очікують трохи кращі цифри 49,2 п. Показники, будуть впливати на дані по ринку праці, що будуть опубліковані в цю п’ятницю (NFP).

  2. Облікова ставка: Австралія, вівторок в 05:30. У листопаді Резервний банк Австралії залишив облікову ставку незмінною на рівні 0,75%, до цього поступово знизивши її з 1,50% протягом 2019 року. Останні коментарі регулятора, щодо подальшого зниження ставки, показали, що питання з цього приводу зашиється відкритим. Однак губернатор Філіп Лоу та його колеги, швидше за все, залишать облікову ставку незмінною в цей раз, перш ніж відправлятися на “канікули”. Наступний перегляд ставки РБА планує зробити лише в лютому наступного року.

  3. ВВП: Австралія, середа в 02:30. Економіка Австралії показувала стабільне зростання на 0,5% і в першому, і в другому кварталах 2019 року. Очікується, що наступна публікація для третього кварталу буде ідентичною - 0,5%. Але слід зазначити, що все ж економіка Австралії знаходиться під тиском від китайсько-американських торгових війн.

  4. Зміна занятості від ADP: США, середа в 15:30. Звіт по зайнятості від найбільшої спілки американських платників заробітної плати (ADP), для приватного сектора, формує очікування щодо звіту по ринку праці і від уряду в цілому. Ще в жовтні ADP повідомила про чистий приріст у 125 тис. робочих місць, точно так, як і очікувалося. Аналогічне збільшення, ймовірно, в листопаді на 135 тис.

  5. Облікова ставка: Канада, середа в 17:00. Стівен Полоз, губернатор Банку Канади, схоже, відкинув спекуляції щодо зниження ставки. Більшість економічних показників є оптимістичними, і хоча ціни на нафту не ростуть, вони залишаються на задовільному рівні. Банк Канади востаннє змінював ставку ще в жовтні 2018 року і з тих пір знаходиться у вичікувальній позиції. Схоже на те, що і зараз ставка не зміниться та залишиться на рівні 1,75%.

  6. Індекс ділової активності ISM у сфері послуг: США, середа 17:00. В жовтні опитування ISM для сектора послуг здивувало значним стрибком до 54,7 п. Сфера послуг працює добре, споживачі активно замовляють послуги та купують товари. Звіт за листопад буде включати продуктивну Чорну п’ятницю і, ймовірно, продовжить демонструвати бурхливе зростання. Оцінка 54,5 п. Індекс буде також впливати на результати NFP в п’ятницю.

  7. Non-Farm Payrolls: США, п’ятниця в 15:30. Економіка США отримала 128 тис. робочих місць у жовтні, що нижче середніх показників за рік, але вище очікувань від ризиків, що виникли в результаті страйку на General Motors. Більше того, звіти за попередні місяці показали, що зростання робочих місць було значно кращим, ніж раніше повідомлялось. У той час як щомісячний приріст заробітної плати становив лише 0,2%, доходи зростали на 3% щорічно, що є обнадійливим результатом. Показник NFP повинен збільшитися н