- Укргазбанк Форекс
Тижневий огляд новин Forex / 29 червня -03 липня 2020 / День Незалежності, NFP та супер-вівторок
Вітаємо!
Провідні економіки продовжують боротися з руйнівними наслідками від пандемії COVID-19, але вже є ознаки відновлення у виробничому секторі і секторі послуг, а показники зайнятості покращуються. Цього тижня, уважно слідкуємо за надважливим на макроекономічні показники та ключові події вівторком, також через святкування Дня Незалежності в США (4 липня), публікацію даних по ринку праці (Non-Farm Payrolls) переносять на четвер.
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) повідомила про рекордне зростання числа нових випадків коронавіруса у всьому світі.
Китай не виконує свої забов’язання по першому етапу торгової угоди з США. Підписана у січні 2020 року угода передбачала, що Пекін імпортує американські товари на суму 155 млрд. $. до кінця року. Проте серйозне уповільнення економічного зростання в Китаї та падіння внутрішнього попиту істотно ускладнили можливість реалізувати первинний об'єм. Китай за 4 місяці купив товарів на 22 млрд. $ (14% від підписаного об’єму).
США розглядають можливість введення нових податків на товари з Франції, Німеччини, Великобританії та Іспанії на суму 3,1 мільярда доларів. Цей крок є частиною більш широкої реакції США в зв'язку з давньою суперечкою з ЄС через субсидії великим виробникам цивільних літаків.
МВФ заявив, що пандемія COVID-19 завдає більш широкого та глибокого економічного збитку світовій економіці, ніж це передбачалося раніше. Оновлений прогноз від фонду, -4,9% світового ВВП в 2020 році (в квітні прогноз був на рівні -3%).
За прогнозами МВФ, ВВП ЄС та Великобританії знизиться на -10%.
Разом з тим, МВФ прогнозує зниження економіки США в 2020 році на рівні -8,0% (в 2021 році відновлення на 4,5%). Також, в США очікується бюджетний дефіцит на рівні 21% річних. І без грошей ФРС закрити дірку не вийде, ринки очікують повторної емісії долара вже цієї осені.
В ЄС погодилися, що необхідні термінові дії, щоб вивести їх економіку з найглибшої рецесії з часів Другої світової війни, але не добилися прогресу в реалізації масштабного плану стимулювання, який обговорюють вже декілька тижнів.
ЄЦБ запропонував європейським банкам отримати кредити під від’ємну ставку -1%.
Китай готується відмовитися від доларової платіжної системи SWIFT, якщо США введуть санкції проти Піднебесної. У 2020 році це малоймовірна подія. Але, якщо на президентських виборах в листопаді знову переможе Дональд Трамп, то в 2021 конфлікт між США і Китаєм дійсно може вийти на новий, більш гарячий рівень.
Японія готує на осінь новий пакет фінансових стимулів для економіки.
Важливі економічні дані цього тижня:
1. Індекс PMI: Китай, вівторок в 04:00. Інвестор з Тихоокеанського регіону пильно стежать за ключовими індикаторами Китаю, оскільки Китай є найбільшим торговельним партнером Австралії. Виробничий PMI був трохи вище рівня 50,0 протягом останніх двох місяців, що відокремлює скорочення від розширення. Оцінка за червень становить 50,4 п.
2. ВВП (фінальний реліз): Великобританія, вівторок в 09:00. Очікується, що фінальний показник ВВП за перший квартал підтвердить початкове значення з прогнозом -2%.
3. Інфляція: ЄС, вівторок в 12:00. Споживча інфляція на початку року була на рівні 1,4%, але в травні вона скоротилася до 0,1%. Поточний прогноз становить -0,1%. Базова інфляція була набагато сильнішою, з показником 0,9%. В червні прогнозують невеликі зміни з прогнозом 0,8%.
4. Виступ голови ФРС: США, вівторок в 15:30 (приблизний час). Джером Павелл, разом з міністром фінансів США Стівеном Мнучіном, виступить перед комітетом Палати з фінансових послуг. Коментарі посадовців можуть істотний вплинути на рух долара.
5. ВВП: Канада, вівторок в 15:30. Канада публікує ВВП щомісяця. В березні економіка, через вплив Covid-19, показала різке зниженням на -7,2%. Тим не менш, це було краще, ніж прогноз в -9,0%. Аналітики готуються до ще більш різкого зниження в квітні з прогнозом -10,5%.
6. Індекс ділової активності від ISM: США, середа в 17:00. Індекс продовжує втрачати позиції і з лютого постійно знаходиться нижче ключового рівня 50. Проте Індекс PMI виріс з 41,5 до 43,1 пунктів в травні і, як очікується, зросте до 49,0 п. в червні.
7. Протоколи ФРС: США, середа в 21:00. ФРС опублікує протокол червневого засідання. Ключовим меседжем, який Федрезерв відправив на тому засіданні, була заява про повну підтримку стабільного функціонування ринків та фінансової системи, і це, ймовірно, буде відображено в протоколах.
8. Ринок праці (NFP): США, четвер в 15:30. Ринок праці поступово відновлюється, в травні економіка США додала 2,5 млн. робочих місць, прогноз на червень ще кращий +3 млн. Проте, зростання заробітної плати в травні знизилося на 1,0%, і прогнозується ще одне зниження на 0,5%. Рівень безробіття знизився до 13,5% в травні і, як очікується, знизиться до 12,5% в червні.
9. День Незалежності США: передсвятковий день, п’ятниця. 4 липня в США відзначають День Незалежності. Робочий час банків та бірж скорочений.
Гарного тижня! Будьте в тренді разом з УКРГАЗБАНК ФОРЕКС! Вам буде цікаво! Ми кожного тижня публікуємо свіжу та корисну інформацію на нашому сайті в розділі Новини
В нашому Телеграм каналі та YouTube
#укргазбанк#форекс#валютныйрынок
