• Укргазбанк Форекс

Тижневий огляд новин Forex / 28 січня - 01 лютого 2019 / ФРС та Nonfarm Payrolls

Вітаємо!


Цього тижня рішення ФРС, коментарі по грошово-кредитній політиці та Nonfarm Payrolls у п’яницю будуть в центрі уваги на ринку.


Як і очікувалося, китайська економіка сповільнилася, темпи росту в 2018 році склали 6,6%, це найменший показник з 1990 року, коли ВВП Китаю зріс на 3,9%. Торгівельні переговори між Китаєм і США не досягли значного прогресу. В темі про Brexit також істотного прориву не відбулося, але надії на другий референдум зросли і підштовхнули GBP/USD вище 1,3000.

Шатдаун американського уряду продовжується вже тимчасовим закриттям аеропорту Нью-Йорк Ла Гуардія. Арешт колишнього радника Трампа Роджера Стоуна та перспективи скорочення програми кількісного пом’якшення ФРС, ймовірно, мали найбільший негативний вплив на долар США.


Важливі економічні дані цього тижня:


  1. Виступ президента ЄЦБ Маріо Драгі: ЄС, понеділок в 16:00. Президент Європейського центрального банку Маріо Драгі виступить в Європейському парламенті в Брюсселі. Він може дати пояснення щодо поточної економічної ситуації в ЄС. В парламенті Драгі можуть запитати про ризики рецесії та про заробітну плату. Будь-які натяки на зменшення важливих показників спричинять тиск на Євро.

  2. Індекс довіри споживачів: США, вівторок в 17:00. Показник довіри споживачів від ЦБ в грудні становив 128,1 п., що відображає оптимістичний настрій серед американських покупців. Після того, як попередній показник від університету Мічигану знизився, ми можемо очікувати в цьому місяці, що показник ЦБ також знизиться. Прогноз – 125 п.

  3. Голосування в парламенті по Brexit: Великобританія, вівторок протягом дня. В британському парламенті продовжуються дебати по угоді виходу країни з ЄС. І консерватори, і лейбористы заявляють, що не хочуть «жорсткого брекситу». Чергове голосування за цим питанням призначене на 29 січня 2019 року. Чи буде підтриманий план “Б” Терези Мей?

  4. Інфляція: Австралія, середа в 02:30. Австралія публікує свій звіт по показнику споживчих цін лише один раз на квартал, що робить кожну публікацію досить важливою. У ІІІ кварталі інфляція в загальному обсязі зросла на 0.4%. Очікується повторення цих цифр.

  5. Звіт ADP про рівень зайнятості в приватному секторі: США, середа в 15:15. Звіт (ADP) перевершив усі очікування в грудні з підвищенням кількості робочих місць до 271 тис. Звіт за січень може бути дещо помірним. Прогноз 170 тис.

  6. Облікова ставка, прес-конференція: США, середа в 21:00. Рішення ФРС і особливо коментарі її керівника Джерома Пауэлла може визначити подальшу динаміку фінансових ринків. Важливу ролі відіграють коментарі з приводу грошово-кредитної політики. Слідкуємо уважно. Щодо облікової ставки, то переважна більшість економістів в опитуванні Блумберг очікують збереження ставок ФРС без змін.

  7. ВВП: ЄС, четвер в 12:00. ВВП У ІІІ кварталі зріс лише на 0.2%. Останній квартал 2018 року навряд чи буде кращим, економіка зони Євро зростає дуже повільними темпами. Прогноз за 4-й квартал 0.2%.

  8. ВВП: Канада, четвер в 15:30. Канадська економіка в жовтні зросла на 0,3%. Новий показник в листопаді може бути трохи нижче.

  9. Nonfarm Payrolls: США, п’ятниця в 15:30. В грудні ринок праці в США показав відмінні результати з 312 тис. створених робочих місць. Заробітна плата також перевершила очікування, збільшившись на 0,4% м/м та 3,2% р/р. Рівень безробіття збільшився до 3,9%. Звіт за січень може бути оптимістичним щодо заробітної плати, але шатдаун уряду може вплинути на зміну кількості робочих місць. У будь-якому випадку, повторення збільшення на 300 тис. дуже малоймовірно. Прогнози: 165 тис. робочих місць, а зарплати 0,3% м/м.

Гарного тижня!


Белі́зький долар (англ. Belize Dollar, фр. Dollar de Belize) — грошова одиниця Белізу.
Белі́зький долар (англ. Belize Dollar, фр. Dollar de Belize) — грошова одиниця Белізу.