• Укргазбанк Форекс

Тижневий огляд новин Forex / 27-31 травня 2019 / Увага на ВВП США та продовження торгової війни

Вітаємо!


Минулого тижня ринки розгойдували торгова війна між США та Китаєм, і чутки про відставку Терези Мей, яку в кінці тижня підтвердила сама прем’єр-міністр. Давайте розбиратися, які події можуть покращити настрій ринків цього тижня.


Напруженість між США і Китаєм зосередилася в основному не на торгових переговорах, а на подіях навколо компанії Huawei. В США вже підготовлене рішення про заборону продавати інформаційні технології цій компаній та позбавлення її вже існуючих ліцензій (в тому числі на використання в смартфонах ОС Android). Китай в свою чергу натякнув, що на його території знаходиться виробництво багатьох американських товарів, в тому числі смартфонів, планшетів та комп'ютерів Apple, які збирають на фабриках Foxconn і Pegatron. Китайська влада може використати подію навколо Huawei та заборонити місцевим компаніям співпрацювати з американськими. У Великобританії прем'єр-міністр Тереза Мей оголосила про свою відставку, на фоні третьої невдалої спроби домовитися з власним парламентом щодо угоди Brexit. Економічні дані в США в основному розчаровували, особливо це стосується слабких даних по товарам довготривалого використання. У Німеччині ситуація складається не набагато краще, свіжі дослідження показують про постійний спад в економіці.


Що чекати цього тижня?


  1. Настрої споживачів: США, вівторок в 17:00. В останні місяці рівень довіри споживачів в основному був оптимістичним. Після того, як у квітні рівень довіри зріс до 129,2 пунктів, очікується, що в травні цей показник досягне рівня 130,1 пункту. Позитивні настрої підкріплені стійкими роздрібними продажами.

  2. Облікова ставка: Канада, середа в 17:00. Банк Канади останнім часом зменшив свою войовничу упередженість та не має наміру підвищувати облікову ставку. Ринок праці продовжує бурхливо розвиватися, і це може призвести до підвищення рівня інфляції. Однак Банк Канади має намір зберегти ставку на рівні 1,75%, але слід очікувати більш обережної заяви від губернатора Стівена Полоза, про подальші дії регулятора, в тому числі про натяки щодо підвищення облікової ставки.

  3. ВВП: США, четвер в 15:30. Згідно з першою публікацією ВВП, економіка США зросла на 3,2%, краще, ніж очікувалося, але це відбулося на фоні слабкої інфляції. В другій публікації прогнозується незначне зниження ВВП до 3,1%.

  4. ВВП: Канада, п’ятниця в 15:30. Канада щомісяця публікує свої дані щодо ВВП. Ще в лютому економіка скоротилася на 0,1%. Тепер ми отримаємо дані за березень, які завершать перший квартал. Прогноз – незначне зростання. ВВП в першому кварталі очікують на рівні 1,2%.

  5. Витрати на особисте споживання – Базовий ціновий індекс: США, п’ятниця в 15:30. Дані за реальними витратами на особисте споживання публікуються Бюро економічного аналізу Міністерства торгівлі США. Відображають середню суму грошей, яку споживачі витрачають в місяць на товари довготривалого використання, товари повсякденного споживання та послуги. Базовий індекс не враховує такі волатильні категорії товарів, як продукти харчування та енергоносії. Є важливим індикатором інфляції. В березні інфляція скоротилася до 1,6%, що є невтішним результатом. Водночас голова ФРС Джером Пауелл заявив, що інфляція за перший квартал є «перехідною». Очікується мінімальне прискорення витрат на особисте споживання до 1,7%, що скоріш за все вплине на показник інфляції.

Гарного тижня!