• Укргазбанк Форекс

Тижневий огляд новин Forex / 22-26 липня 2019 / Рішення ЄЦБ та товари довготривалого використання

Вітаємо!

За підсумками минулого тижня основні валюти продемонстрували змішану динаміку. Загалом, розвиток тенденції на ринках гальмувало очікування ключових політичних рішень Центральних банків вже цього місяця. Цього тижня ми отримаємо відповідь про подальші кроки ЄЦБ під час прес-конференції та перегляд облікової ставки, також слід звернути увагу на важливі макроекономічні показники в США: замовлення на товари довготривалого використання та показник ВВП за 2-й квартал.


Ринки очікують зниження ставки ЄЦБ на 10 базисних пунктів у вересні і ще один раз в березні 2020 року. Засідання ЄЦБ 25 липня може посилити ці очікування. На євро також тиснули слабкі дані в Німеччині, які погіршили довіру серед німецьких інвесторів, це було викликане торговим конфліктом між Китаєм і США, а також політичною напруженістю з Іраном. Непоганий приріст роздрібних продажів в США на початку тижня послабив занепокоєння з приводу американської економіки і знизив очікування, що ФРС може вжити значне скорочення ставок вже в цьому місяці. Але слабкі дані по ринку житла та голубині заяви посадовців ФРС з приводу необхідності “більш активного” зниження ставок послабили позиції долара США. Інвестори оцінюють в 41% ймовірність зниження ставки в США на 50 базисних пунктів в липні. Британський фунт впав до 27-місячного мінімуму, оскільки члени Консервативної партії Борис Джонсон та Джеремі Хант, що змагаються за пост прем'єр-міністра Великобританії, були помічені в більш жорсткій позиції щодо переговорів по Brexit. В цілому, останні події посилили стурбованість інвесторів з приводу виходу Британії з Європейського Союзу без угоди. Вже цього тижня ми дізнаємося прізвище нового прем’єр-міністра Великобританії, що однозначно надасть фунту стерлінгу додаткової волатильності.


Що чекати цього тижня?


  1. Виступ голови Банку Японії: Японія, понеділок в 18:00. Колишній президент Банку Азіатського Розвитку, а нині голова Банку Японії Харухіко Курода виступить з промовою про поточну економічну ситуацію в країні. Його доповідь може спровокувати сплески волатильності ієни.

  2. Індекс ділової активності у виробничому секторі: Німеччина, середа в 10:30. Цей показник оцінює діловий клімат та умови розвитку виробничого сектору. Оскільки даний сектор формує значну частину підсумкового показника ВВП, виробничий індекс PMI є важливим індикатором ділової кон'юнктури та загального стану економіки Німеччини. Попереднє значення в червні було на рівні 45,0 п., зараз очікується незначний приріст показника до 45,2 п.

  3. Облікова ставка: ЄС, четвер в 14:45 та прес-конференція ЄЦБ в 15:30. Маріо Драгі завершує каденцію на посаді голови ЕЦБ 31 жовтня 2019 року. Його місце з великою ймовірність займає голова МВФ та колишня міністр фінансів Франції Крістіна Лагард. Що стосується майбутньої монетарної політики ЄЦБ, економісти прогнозують пом’якшення грошово-кредитної політики та зниження облікової ставки в область від’ємних значень. Наразі прогноз зміни облікової ставки залишається без змін на рівні 0%, але потрібно уважно стежити за заявами на прес-конференції, яка може стати ключовою в розумінні подальших кроків від регулятора.

  4. Замовлення на товари довготривалого використання: США, середа в 15:30. Дані які будуть опубліковані за червень, дозволять краще зрозуміти динаміку росту ВВП в 2-му кварталі. Замовлення на товари довготривалого призначення без оборонних та авіаційних замовлень збільшилися минулого разу на 0,5%, показник за червень очікується з більш помірним зростання на 0,1%.

  5. ВВП: США, п’яниця в 15:30. Дані публікуються Бюро економічного аналізу і відображають вартість всіх товарів і послуг, реалізованих в країні за вказаний період. Річні дані (по квартально) вказують на тенденцію розвитку економіки, її зростання або скорочення. Попередня оцінка в червні росту ВВП була на рівні 3,1%, цього разу очікується значне скорочення показника до 1,9%.


Гарного тижня!