• Укргазбанк Форекс

Тижневий огляд новин Forex / 21 - 25 січня 2019 / Глобальне сповільнення світової економіки?

Вітаємо!


На минулому тижні увага ринку була прикута до голосування в парламенті Великобританії та можливу американо-китайську торговельну угоду. На основі показників найбільших економік світу, економісти прогнозують подальший спад світової економіки. Що чекати цього тижня? Brexit та рішення ЄЦБ по ставці будуть в центрі уваги.


Парламент Великобританії з великою перевагою відхилив план Терези Мей по Brexit, це голосування вже охрестили найбільшою поразкою сучасного британського уряду. Тим не менш, це відкрило двері для різних варіантів, у тому числі для відмови від Brexit. Надії на угоду між Китаєм і США продовжують підтримувати сировинні валюти. У ЄС ознаки слабкості в економіці тиснули на євро. У США роздрібні продажі не були опубліковані через закриття уряду. Проте прорахунки проказують - споживча довіра падає, що викликає занепокоєння.


Важливі економічні дані цього тижня:


  1. Ринок праці, рівень зайнятості: Великобританія, вівторок в 11:30. Рівень безробіття залишається на досить низькому рівні 4,1% і основну увага на ринку приділяють зростанню заробітної плати. У листопаді очікується повторення річного зростання на 3,3%.

  2. Облікова ставка: Японія, середа, ранок. Банк Японії протягом кількох років не змінював свою грошову політику, оскільки інфляція залишається низькою. Базова інфляція далека від 2%. Зміна ставки не очікуються, але губернатор Курода міг би оголосити про нижчі прогнози інфляції з огляду на глобальне уповільнення.

  3. Ринок праці, рівень зайнятості: Австралія, четвер в 02:30. У листопаді рівень безробіття збільшився до 5,1%. У звіті за грудень прогнозується збільшення робочих місць на 18,1 тис. Очікується, що рівень безробіття залишиться незмінним.

  4. Облікова ставка: Європейський союз, четвер в 14:45, прес-конференція в 15:30. Наприкінці 2018 року Європейський центральний банк завершив програму купівлі облігацій. Кінець цієї програми передбачав, що перше підвищення відбудеться вже на початку вересня, але це підвищення може бути відкладено, на більш пізній строк, через збільшення ознак уповільнення економічного зростання. Італія, ймовірно, увійшла до рецесії, а Німеччина показує спад. Франція оговтується від протестів, а інші країни не можуть тягнути євро самотужки. У зв’язку з цим, президент Маріо Драгі можливо буде більш обережним у висловлюваннях, що буде тиснути на євро.

Гарного тижня!


Малайзійський рингіт (малай. Ringgit, буквально: зазубрений; код валюти: MYR, символ: RM) — офіційна валюта Малайзії.
Малайзійський рингіт (малай. Ringgit, буквально: зазубрений; код валюти: MYR, символ: RM) — офіційна валюта Малайзії.