• Укргазбанк Форекс

Тижневий огляд новин Forex / 20-24 травня 2019 / Протоколи FOMC та вибори в Європейський парламент

Вітаємо!


Цього тижня на ринку в центрі уваги протоколи засідання FOMC, замовлення на товари довготривалого використання, інфляція та роздрібні продажі по Великобританії. Із політичних подій – це вибори в Австралії та ЄС.


Минулого тижня Трамп звинуватив Китай в зриві переговорного процесу по торговельній угоді. У зв'язку з цим американський лідер збільшив мита на китайський імпорт вартістю 200 мільярдів доларів. Китай в свою чергу погодився продовжити проведення торгових переговорів з США, але за однієї умови - вони будуть засновані на рівності. На фоні цього фондові ринку знизилися, а японська ієна укріпилася. Фунт знижувався на фоні суперечок навколо Brexit.


Що чекати цього тижня?

  1. Інфляція: Великобританія, середа в 11:30. Індекс споживчих цін уповільнився за останні місяці, при цьому загальна інфляція знизилася до 1,9% за рік. Основний індекс споживчих цін у березні становив 1,8%. Будь-яке підвищення інфляції збільшить шанси на підвищення ставки з боку Банку Англії, але при умові вирішення питання по Brexit.

  2. Протоколи засідання FOMC: США, середа в 21:00. Глава ФРС Джером Пауелл на прес-конференції після засідання ФРС заявив, що не бачить вагомих підстав для зміни облікової ставки. Однак на тлі слабкої інфляції і невизначеності щодо зростання глобальної економіки деякі посадовці ФРС заговорили про можливе зниження облікової ставки, якщо інфляція не буде зростати. Можливо протоколи дадуть більше розуміння по планах ФРС.

  3. Індекс ділової активності: Німеччина, ЄС, середа з 10:30-11:00. Найбільша економіка ЄС - Німеччина минулого разу показала збільшення індексу ділової активності у виробничому секторі до 44.4 п. Цього разу очікується підвищення індексу до 45 пунктів. В цілому по ЄС індексу PMI прогнозують збільшення з 51.1 п. до 51.8 п.

  4. Протокол засідання ЄЦБ: ЄС, четвер в 14:30. Європейський центральний банк залишив свою політику незмінною, але повторив, що ризики йдуть у бік зниження. Хоча деякі економічні показники поліпшуються, невизначеність залишається високою в світлі американсько-китайської торговельної війни, Brexit та інших факторів. Протоколі скоріш за все покажуть обережну перспективу.

  5. Вибори: ЄС, четвер-неділя. Громадяни 28 країн ЄС, включаючи Великобританію, голосуватимуть за новий Європейський парламент. Це може виявитися вирішальним моментом для проекту єдиної Європи. За прогнозами більшості аналітиків, партії євроскептиків значно поліпшать свої позиції, що може ускладнити задачу вибору наступного президента Європейської комісії та затвердження бюджету ЄС. Поразка правлячої партії консерваторів в Великобританії може прискорити відставку прем'єр-міністра Терези Мей і підвищити шанси «жорсткого» Brexit.

  6. Роздрібні продажі: Великобританія, п’ятниця в 11:30. Роздрібні продажі в березні показали значний приріст в 1.1%, але вже в квітні очікують зменшення показника на -0.4%.

  7. Замовлення на товари довготривалого використання: США, п’ятниця в 15:30. Дані які будуть опубліковані за квітень, забезпечать краще розуміння щодо росту ВВП у другому кварталі 2019 року. Замовлення на товари довготривалого призначення без оборонних та авіаційних замовлень зросли минулого разу на 1.0%, в квітні очкується більш помірне зростання на 0.1%.


Гарного тижня!