• Укргазбанк Форекс

Тижневий огляд новин Forex / 19-23 серпня 2019 / Протоколи FOMC та виступ голови ФРС

Вітаємо!


Минулого тижня світові ринки лихоманило, оскільки зростають ознаки глобальної рецесії. Від ФРС зараз чекають наступні кроки, тому заява Джерома Павелла на цьому тижні можливо надасть відповіді на багато запитань.

Економіка Німеччини скорочується, при чому, спостерігається невтішна тенденція. Великобританія готується на Brexit, тому ключові рішення в монетарній політиці будуть приймати вже після 31 жовтня. В Китаї, темпи зростання промислового виробництва впали до рівня 2002 року. Дохідність в США зменшується – через ризики спаду в найбільшій економіці світу. Інші економічні показники в США були неоднозначні, роздрібні продажі збільшилися, а довіра споживачів зменшилася.

Що чекати цього тижня?

  1. Інфляція: Канада, середа в 15:30. Базовий індекс споживчих цін публікується Банком Канади і не враховує такі волатильні компоненти, як фрукти, овочі, бензин, паливне масло, природний газ, відсотки по іпотеці, вартість проїзду та тютюнові вироби. Даний показник вважається ключовим індикатором інфляції в Канаді. В червні показник ІСЦ був на рівні 2%, в липні очікується зменшення показники до 1,8%.

  2. Протоколи засідання FOMC: США, середа в 21:00. Наскільки стурбовані економічною ситуацією посадовці Федеральної резервної системи? Це питання стосується торговельної напруженості та недостатнього рівня інфляції - чинників, які призвели до рішення ФРС знизити облікову ставку на засіданні 31 липня. Важливі, детальні протоколи цього засідання будуть опубліковані в середу. Вже відомо, що два члени ФРС, проголосували проти зменшення ставок, і ринки захочуть знати, які настрої панували в ході обговорень та які рішення в майбутньому слід очікувати від регулятора. Хоча деякі розглядають протоколи як “пройдений” етап, проте детальна викладка засідання, стане хорошим підґрунтям для аналізу потенційних настроїв в промові голови ФРС Джерома Павелла в цю п’ятницю.

  3. Індекс промислового виробництва: четвер Франція в 10:15, Німеччина в 10:30, ЄС в 11:00. Цього тижня ми отримаємо свіжі дані по промисловому виробництву ЄС. Зараз європейські економіки сповільнюються, а деякі навіть скорочуються. Можлива рецесія? Прогноз ринків зони Євро показує про зменшення промислового виробництва, через слабкі дані в Німеччині. Цього разу очікується зменшення індексу PMI Німеччини на 0,2 п, до 43 пунктів. Фактичні показники будуть впливати на загальний показник PMI в Єврозоні.

  4. Протоколи засідання ЄЦБ: ЄС, четвер в 14:30. В четвер будуть опублікована протоколи липневого засідання ЄЦБ по монетарній політиці. Європейський центральний банк повинен оголосити про важливий стимулюючий пакет на своєму вересневому засіданні, включаючи зниження курсу та можливо відновлення програми викупу облігацій.

  5. Виступ голови ФРС: США, п’ятниця в 17:00. Хоча багато хто очікує протоколи засідання ФРС в середу, беззаперечно, ТОП новиною на ринку цього тижня буде виступ голови ФРС в Джексон-Хоулі, штаті Вайомінг. Джером Павелл виступить на щорічному економічному симпозіумі –це форум представників центральних банків та вчених-економістів, сфокусований на питаннях монетарної політики. Слід зазначити, що попередні засідання цього форуму принесли важливі зміни на ринках та політиці центральних банків. Найважливіше питання, на яке інвестори очікують відповідь: чи знизить ФРС облікову ставку у вересні? Нагадуємо, що Павелл на липневому засіданні наголосив, що зниження ставки – це не початок циклу постійних скорочень. Однак ринки зараз перебувають під тиском можливого спаду світової економіки, а слабкі економічні показники розвинених країн є цьому підтвердження. Долар США послабить позиції, якщо будуть натяки на зменшення ставки у вересні, та навпаки, якщо в заяві будуть підтверджені тези липневого виступу Павелла, слід очікувати зростання долара по всьому ринку. Не варто очікувати від обережного у висловлюваннях голови ФРС прямих натяків, але ринки все ж таки будуть уважно стежити за цією подією та реакція на несподівані заяви буде миттєвою.


Вдалого Вам тижня!