• Укргазбанк Форекс

Тижневий огляд новин Forex / 17 - 21 грудня 2018 / Вплив ФРС на ринки в кінці року

Вітаємо!


Американський долар знову домінував на ринку, оскільки постійно піднімалися питання щодо Китаю, Brexit та інших тем. Що далі? Рішення ФРС є центральною подією останнього тижня перед святами.


Торгівельна напруженість між США та Китаєм знизилася, оскільки обидві країни, і особливо Китай, зробили кроки на зустріч. З іншого боку, китайська промислова продукція та роздрібні продажі сильно розчарували. Драма навколо Brexit досягла нових максимумів. Прем'єр-міністр Великобританії відмовилася від голосування щодо угоди Brexit після того, як зрозуміла, що вона не має достатньої підтримки. Після цього Тереза Мей ініціювала голосування про довіру Консервативної партії до неї, та виграла голосування, проте з невеликою перевагою в голосах. Вона намагалася переглянути ключові пункти по Ірландії з європейськими колегами, але обидві сторони ще далекі від угоди. На прес-конференції, як і очікувалося ЄЦБ оголосив про закінчення QE, але також заявив, що ризики все ще суттєві. Слабкі PMI також тиснули на євро.


Що чекати цього тижня?


  1. Ринок житла: США, вівторок в 15:30. Дозволи на будівництво в жовтні склали 1,26 млн. і заплановано збільшення цього показника у листопаді до 1,27 млн. Кількість розпочатого будівництва нового житла становила 1,23 млн., за прогнозами така кількість залишиться без змін в новому місяці. Дані матимуть суттєвий вплив, якщо обидва показники будуть відображати позитивну/негативну динаміку.

  2. Інфляція: Великобританія, середа в 11:30. В останні місяці інфляція стабілізувалася, та в жовтні становила 2.4% за рік. Банк Англії хотів би підвищити ставки з метою утримання інфляції, проте збільшення невизначеності щодо Brexit поки що не дають цього зробити. У середу прогноз по інфляції на рівні 2,3%. Очікується, що базова інфляція знизиться з 1,9% до 1,8%.

  3. Облікова ставка: США, середа в 21:00, прес-конференція в 21:30. Останнє рішення та коментарі від ФРС у цьому році, і це є критичним. Немає сумніву, що голова Джером Пауелл та його колеги по FOMC підвищать ставки. Економіка продовжує стрімко розвиватися, працевлаштування та заробітна плата зростають. Проте є ознаки уповільнення темпів зростання, що в основному відчувається у житловому секторі та інвестиціях. Кілька посадових осіб ФРС висловили стурбованість внутрішнім і світовим сповільненням економіки. Ринки вже знизили очікування на 2019 рік і навіть сумніваються в тому, що ми побачимо підвищення облікової ставки в наступному році. Уважно слідкуємо за прес-конференцією та уже традиційно, шукаємо у відповідях Пауелла натяки про подальші дії ФРС.

  4. ВВП: Нова-Зеландія, четвер в 02:30. Невелика країна південної частини Тихого океану публікує дані ВВП лише один раз на квартал. У 2-му кварталі економіка зросла на 1%, тепер ми отримаємо дані за 3-й квартал та більш помірковану швидкість зростання, прогноз на рівні 0,6%.

  5. Облікова ставка: Японія, четвер рано в ранці (за київським часом). Банк Японії є одним з найкращих центральних банків у світі. Інфляція залишається дуже низькою. За прогнозами, облікова ставка залишатиметься на рівні -0.10% і прогнозується, що Банк Японії продовжуватиме орієнтуватися на 10-річну дохідність облігацій. Голова банку Харухіко Курода проведе прес-конференцію після прийняття рішення.

  6. Облікова ставка: Великобританія, четвер в 14:00. Банк Англії став заручником подій навколо Brexit. Ріст заробітної плата перевершує очікування та передбачає підвищення інфляції, яка і так є не маленькою. Слабкий курс фунта також підштовхує інфляцію. З іншого боку, невизначеність Brexit досягає нових максимумів. У випадку, якщо Великобританія вилетить з ЄС без угоди, економічний збиток може бути колосальним. Губернатор Марк Карні та його колеги, швидше за все, зберігатимуть процентні ставки без змін, а також програму QE на рівні 435 мільярдів фунтів стерлінгів. У листопаді голосування було одностайним, і зараз скоріш за все не буде ніяких протиріч. Будь-який несподіваний голос або коментар у супровідних протоколах зустрічі можуть вплинути на курс британського фунта.

  7. ВВП: США, п’ятниця в 15:30. Згідно з другим релізом за 3-й квартал, економіка зросла на 3,5%. Однак більша частина цього зростання пов'язана з інвентаризацією. Третій і остаточний випуск, ймовірно, підтвердить дані.

  8. Замовлення товарів довготривалого використання: США, п’ятниця в 15:30. Оприлюднений разом із ВВП показник, ймовірно, матиме значний вплив на ринки. Прогноз зростання на 1.8%. Дані подаються у ВВП Q4.