• Укргазбанк Форекс

Тижневий огляд новин Forex / 15 - 19 квітня 2019 / Нас очікує затишшя після бурі?

Вітаємо!


Нас очікує затишшя після бурі?По результатам активного минулого тиждень, ЄС погодив відстрочку Brexit на 6 місяців, а в ФРС були обережними у заявах. На цьому тижні слід звернути увагу на ВВП Китаю, роздрібні продажі в США та чекаємо на велику кількість економічних даних по Великобританії.


Коротко, про минулий тиждень.

ЄС схвалив продовження процесу Brexit до 31 жовтня 2019 року (свято Хелловін). Звісно Великобританія може вийти з ЄС раніше цієї дати, але також зберігаються шанси на повторний референдум, частковий вихід (із збереженням деяких угод), або навіть скасування “розлучення” з ЄС. В США протоколи засідання FOMC підтвердили очікування інвесторів про стримані плани подальших рішень про коригування базової процентної ставки в майбутньому. Представники FOMC підкреслили, що їх рішення щодо рівня ставки на найближчих засіданнях будуть залежати від оцінок ситуації в економіці, а також зміни характеру ризиків.

За підсумками прес-конференції ЄЦБ залишив свою політику та ставки без змін. Згідно з прогнозом регулятора, вони залишаться на низьких рівнях як мінімум до кінця 2019 року. Маріо Драгі у своїх висловлюваннях дав ринку зрозуміти, що ЄЦБ у разі необхідності готовий до стимулювання економіки. В п’ятницю ринки трохи заспокоїлися та інвестори більше звертали увагу на сильний долар та японську єну.


Важливі економічні дані цього тижня:


  1. Ринок праці: Великобританія, вівторок в 11:30. Незважаючи на Brexit, ринок праці в Великобританії показує непогані результати. Рівень безробіття в січні становив 3,9%, по прогнозу цей показник залишиться на такому ж рівні. Очікується зростання заробітна плати, з 3,4% до 3,5%.

  2. ВВП: Китай, середа в 05:00. Друга за величиною економіка світу у 2018 році продемонструвала рекордно низький приріст у 6,6%. На перший погляд це може здатися повільними темпами для країн що розвиваються, але відносно Китаю – це все ще демонструє силу економіку. Нові дані річного ВВП у 1-му кварталі 2019 року прогнозуються із зниженням до 6,3%. Натомість, очікується приріст промислового виробництва з 5,3% до 5,6% у березні. Дані також можуть вплинути на валютну пару USD/JPY.

  3. Інфляція: Великобританія, середа в 11:30. Головний індекс споживчих цін у Великобританії сповільнився, в основному через падіння цін на нафту. Очікується, що нещодавнє підвищення цін на енергоносії призведе до збільшення інфляції до 2% в рік. По базовому ІСЦ також прогнозують прискорення з 1,8% до 1,9%.

  4. Рівень зайнятості: Австралія, четвер в 04:30. В лютому рівень занятості в Австралії показав невеликий приріст, всього 4,6 тис працівників. Однак ринок праці виглядає досить надійним, оскільки рівень безробіття впав нижче 5% до 4,9%. Очікується, що зайнятість у березні збільшиться на 15,2 тис., але рівень безробіття скоріш за все повернеться до рівня 5%.

  5. Індекс ділової активності: Франція, Німеччина, ЄС, четвер з 10:15-11:00. Індекси PMI останні місяці знижувалися по всій Єврозоні. Виробничі індекси були нижче 50 пунктів, але найбільшим розчаруванням стала Німеччина з показником у березні в 44,1 п. Проте слід зазначити, що на відміну від виробничого сектору, сектор послуг працює добре. Акцент на цих даних слід зробити на виробничому PMI Німеччини, який очікується із зростанням до 45 п.

  6. Роздрібні продажі: Великобританія, четвер в 11:30. В лютому споживачі в Великобританії розчарували, що було відображено у зниженні рівня продажів до 0,4% (-0,6%), очікується продовження спаду в березні до -0,2%.

  7. Роздрібні продажі: США, четвер в 15:30. Після падіння в грудні, січні та спаду в лютому, нові дані по роздрібним продажам очікуються з приростом в 0,7%. А основна контрольна група прогнозується з приростом в 0,4%.


Гарного тижня!