- Укргазбанк Форекс
Тижневий огляд новин Forex / 14-18 жовтня 2019 / Критичний саміт по Brexit
Вітаємо!
Після того, як ФРС дала деякі натяки щодо наступного рішення з приводу зміни облікової ставки та торгові переговори знову розхитували ринки, фокус уваги переходить до кризи навколо Brexit та важливого показника США – роздрібні продажі.
Тут основні моменти цього тижня:
Індекс економічних настроїв від інституту ZEW: Німеччина, вівторок в 12:00. Індекс оцінює настрій фінансових інвесторів, відображаючи різницю між часткою оптимістично та песимістично налаштованих інвесторів. На фоні зниження економічних показників у вересні показник неочікувано підріс до -22,5 пунктів, але все ще залишаючись у від’ємних значеннях, що відображає песимізм учасників ринку. В жовтні прогнозується зниження індексу до -27 п.
Інфляція: Великобританія, середа в 11:30. За останні кілька місяців Банку Англії вдавалося отримувати загальний індекс споживчих цін близько цільового рівня 2%. Однак, у серпні річна інфляція знизилася до 1,7%. Губернатор Марк Карні та його колеги можуть переглянути свій намір щодо підвищення ставки - виходячи з припущень щодо планового Brexit та якщо ІСЦ продовжить падати.
Роздрібні продажі: США, середа в 15:30. Економіка США зосереджена на споживанні, яке стимулює американську економіку. Ще в серпні загальний обсяг продажів збільшився на 0,4%, основний обсяг продажів залишився без змін, а важлива контрольна група зросла на 0,3%. Будь-які ознаки сповільнення споживчої активності будуть тиснути на долар США,
Ринок праці: Австралія, четвер в 03:30. В Австралії кілька місяців виходили непогані дані із створення нових робочих місць. Зміна зайнятості в серпні становила +34,7 тис. працівників, більш помірне зростання очікується в вересні +10 тис. Рівень безробіття скоріш за все залишить на досить низькому рівні 5,3%.
Саміт ЄС щодо Brexit: четвер-п’ятниця протягом дня. Лідери Європейського Союзу скликають черговий саміт, але тема, що домінує у порядку денному, є надзвичайною – вирішення питання Brexit і це лише за два тижні до граничного терміну. Головні питання: чи знайде Борис Джонсон спільну мову зі своїми колегами? І якщо він піде на компроміс з ними, чи буде він надалі отримувати підтримку у своїй партії? Рішення щодо питання про статус Північної Ірландії залишається критичним. Окрім досягнення угоди по виходу країни з ЄС, іншими варіантами можуть бути: пролонгація терміну Brexit ще раз – як того вимагає Закон Бенна(він вимагає від прем'єра просити ЄС про продовження Brexit, якщо до 19 жовтня не буде укладено угоду), або рішення, яке залишає Великобританію без угоди. У будь-якому випадку ринок очікує високу волатильність по фунту стерлінгу та євро.
Бажаємо гарного тижня!
