- Укргазбанк Форекс
Тижневий огляд новин Forex / 13-17 липня 2020 / Увага на ключові макроекономічні показники
Вітаємо!
Минулого тижня настрій на фінансових ринках зіпсували дані з США по захворюванню та рішення Верховного суду США по фінансовим звітам Дональда Трампа. Цей тиждень буде насиченим на публікацію важливої макроекономіки в ключових країнах. Також, буде переглянута облікова ставка Банком Канади, ЄЦБ та Банком Японії.
В США зафіксований новий рекорд кількості захворювань за добу – майже 60 тис. До останнього інвестори вірили, що така кількість нових випадків – це результат активного тестування населення, проте середня кількість смертей від вірусу, протягом тижня зросла вдвічі, до 1000 людей.
Незважаючи на нову хвилю захворювань, економіка США потроху відновлюється: індекс ділової активності у сфері послуг від ISM зріс до річного максимуму 57,1 п. Це однозначно позитив для економіки США, яка на 2/3 залежить від послуг та споживання.
Америка виходить на роботу. Кількість нових звернень за допомогою по безробіттю в США зменшується.
Зростання геополітичної напруженості. Адміністрація Трампа планує відмовляти в отриманні держконтрактів компаніям, які використовують обладнання та продукцію китайського виробництва.
Верховний Суд США виніс рішення, за запитом прокуратури Нью-Йорка, і дозволив розкрити податкові декларації діючого президента Трампа за останні 9 років. Це буде тиснути на політичну ситуацію в Сполучених Штатах перед президентськими виборами 2020 року.
Вибори 2020 в США. На загальнонаціональному рівні Байден лідирує на 14% - 50% проти 36% у Трампа. Такий рейтинг діючого президента став одним з найбільш низьких за час його каденції.
Міністр фінансів Великобританії Ріші Сунак пообіцяв виділити 30 мільярдів фунтів, щоб боротися з кризою безробіття, кошти підуть компаніям за повернення звільнених працівників, також уряд планує скоротити податки для готелів та покупців житла.
Голова ЄЦБ Крістін Лагард заявила, що світову економіку чекає масштабна трансформація. І ЄЦБ доведеться зберігати виключно м'яку грошово-кредитну політику, що наймеш до наступного року.
А це вже важливі економічні дані та події цього тижня:
1. ВВП: Великобританію, вівторок в 09:00. Після катастрофічного падіння ВВП Великобританії в квіті на -20,4%, в травні очікується приріст в економіці на 5%.
2. Гармонізований індекс споживчих цін: Німеччина, вівторок в 09:00. Інфляція в Німеччині стабільна. В травні показник ІСЦ склав 0,8% і в червні, також прогнозують повторення цих даних.
3. Індекс економічних настроїв від ZEW: Німеччина, вівторок в 12:00. Цей індекс оцінує настрої інвесторів, і в минулому місяці склав 63,4 п. Проте вже в липні прогнозують зниження показника до 60 п.
4. Інфляція: США, вівторок в 15:30. Для економіки США споживання критично важливе. В травні ІСЦ без врахування оборонних замовлень та енергоносіїв зменшився на -0,1%, проте вже в червні очікується відновлення показника +0,1% за місяць. Але в річному виразі показник, орієнтовно, зменшиться з 1,2% до 1,1%.
5. Облікова ставка: Японія, середа в 06:00. Банк Японії очікувано зберіг ключову ставку на минулому засіданні. Цього разу , також не очікується ніяких змін. Проте можливо на прес конференції ринки почують інформацію про нові заходи стимулювання економіки від ЦБ.
6. Інфляція: Великобританія, середа в 09:00. ІСЦ Великобританії з початку року знизився з 1,3% до 0,5% річних в травні. Показник в червні прогнозують також на рівні 0,5%.
7. Облікова ставка: Канада, середа в 17:00. Банк Канади, синхронно з іншими ключовими регуляторами, знизив під час карантину облікову ставку до 0,25%. Наразі не слід очікувати зміни ставки та посилення монетарної політики, через ризики повторення хвилі нових захворювань у світі.
8. ВВП: Китай, четвер в 05:00. Найбільший в світі експортер втратив в першому кварталі -9,8% ВВП. Проте Китай демонструє високу міцність, а економіка в другому кварталі повинна зрости на 10,4%. У річному обчисленні зростання ВВП становитиме з -6,8% до 2,5%.
9. Облікова ставка: ЄС, четвер в 14:45. Голова ЄЦБ Крістін Лагард, попередньо вже заявила, що м’яка грошова-кредитна політика із фінансовою допомогою країнам ЄС залишиться, що наймеш протягом всього року.
10. Спеціальний саміт глав ЄС: п’ятниця-субота протягом дня. Спеціальний саміт в проводиться для того, щоб глави держав і урядів ЄС змогли знайти компроміс в переговорах за програмою боротьби з економічною кризою, викликаною пандемією коронавіруса, вартістю 750 млрд євро.
11. Індекс довіри споживачів: США, п'ятниця в 17:00. В лютому 2020 року, індекс складав 101 пункт, що відображало досить високий рівень довіри споживачів в економічному зростанні, проте показник суттєво знизився протягом карантину. Незначне відновлення з 78,1 до 79,1 пунктів прогнозують в липні.
Бажаємо Вам вдалого тижня! Будьте в тренді разом з УКРГАЗБАНК ФОРЕКС! Вам буде цікаво! Ми кожного тижня публікуємо свіжу та корисну інформацію на нашому сайті в розділі Новини
В нашому Телеграм каналі та YouTube
#укргазбанк#форекс#валютныйрынок
