• Укргазбанк Форекс

Тижневий огляд новин Forex / 12-16 серпня 2019 / В центрі уваги: торгова війна Трампа

Вітаємо!


Девальвація юаня в Китаї загострила ситуація навколо торгових війн, а політика пом’якшення від основних центральних банків призвели до змішаного тижня для долара. Що далі? Торгівля залишиться центральною темою на ринку, наступні кроки США сильно залежать від даних ключових макроекономічних показників.

Китай наніс зворотній удар по США, але вже не в рамках введення додаткових торгових мит, а у зв’язку з девальвацією юаня до 10 річних мінімумів. Ескалація торгової війни, яка поступово переходить до валютної війни, суттєво впливає на світовий ринок. Це послабило курс долар по відношенню до євро та ієни, але в той самий час посилило позиції долара щодо товарних валют. РБНЗ знизив облікову ставку на 0,5%, що стало причиною зниження вартості новозеландського долара, а низькі ціни на нафту стали причиною послаблення канадського долара. Фунт стерлінг скоріш за все тимчасово відіграв позиції, проблеми в Великобританії лише посилюються.


Що чекати цього тижня?

  1. Ринок праці: Великобританія, вівторок в 11:30. Незважаючи на невизначеність навколо Brexit, ринок праці Великобританії залишається досить сильним. Заробітна плата посідає центральне місце звіті по ринку праці, оскільки Банк Англії орієнтується на ключові рівні інфляції – в тому числі на зростання цін, пов'язаних із підвищенням заробітної плати. Очікується, що середня погодинна заробітна плата у червні зросте на 3,7%, прискорившись з травневого рівня 3,5%. Очікується, що рівень безробіття залишиться на історичному мінімумі 3,8%. Рівень безробіття залишається низьким, незважаючи на збільшення заявок по безробіття, які цього разу зростуть на 22,8 тис.

  2. Інфляція: США, вівторок в 15:30. Федеральна резервна система знизила ставку через дві основні причини - торговельну напруженість у світі та повільну інфляцію. Очікується, що індекс споживчих цін зросте на 0,3%, а базовий ІСЦ - на 0,2%. Будь-яке відхилення від прогнозу, навіть на 0,1% може мати значний вплив на всі ринки.

  3. ВВП: Німеччина, середа в 09:00. Раніше найбільша економіка єврозони показала спад у виробництві. У другому кварталі очікують зменшення рівня ВВП на -0,1%, після зростання на 0,4% у першому кварталі. Показник має значний рівень впливу на валюту євро.

  4. Інфляція: Великобританія, середа в 11:30. ІСЦ в червні вийшли ключовий на рівень 2%, в липні показник очікують із зниженням до 1,9%. Такий показник підвищить шанси на зменшення облікової ставки вже на початку листопада, одразу після Brexit.

  5. Ринок праці: Австралія, четвер в 04:30. Рівень зайнятості в червні зріс лише на 500 працевлаштованих робітників, цього разу в липні очікується набагато кращій показник із приростом в 14 тис. працевлаштованих. При цьому рівень безробіття прогнозують без змін на рівні 5,2%.

  6. Роздрібні продажі: США, четвер в 15:30. Економіка США зосереджена навколо споживання. Очікується, що у звіті за липень основні продажі збільшаться на 0,3%, після росту на 0,4% в червні. Контрольна группа очікується з показником в 0,4%, після росту в червні на 0,7%.

  7. Індекс споживчих настрої: США, п’ятниця в 15:30. Індекс публікується університетом Мічігану на основі опитування споживачів щодо їх рівня довіри до економіки. Індекс є індикатором впевненості споживачів у економічному зростанні, іншими словами, оцінює їх бажання витрачати кошти. Після попереднього показника в 98,4 п. , очікують зниження індексу до 97,3 п.

Вдалого Вам тижня!