• Укргазбанк Форекс

Тижневий огляд новин Forex / 11 - 15 лютого 2019 / Долар продовжить зниження?

Вітаємо!


Долар США продовжував укріплення минулого тижня. Економічне зростання США залишається високим на тлі уповільнення економіки в інших країнах.


Настрої ринків погіршилися на тлі зростання занепокоєння глобальним спадом економіки. Європейська Комісія та Банк Англії знизили прогнози зростання. Торгові переговори між Китаєм і США залишаються без прогресу, і Трамп заявив, що він не має запланованої зустрічі з президентом Китаю. Австралійський долар відреагував на заяву РБА про можливе зниження ставок. Канадський долар відновити позиції після хорошого звіту по ринку праці.


Що чекати цього тижня?


  1. ВВП: Великобританія, понеділок в 11:30. В понеділок виходять дані по ВВП за грудень, таким чином ми побачимо які дані були за четвертий квартал, що робить цей звіт більш важливим ніж зазвичай. Після того, як у 3-му кварталі спостерігалося значне зростання на рівні 0,6%, у 4-му кварталі відбулося уповільнення: лише 0,3%. Прогнозується, що в грудні зростання не відбудеться. Якщо дані ВВП відповідають очікуванням, то увагу інвесторів може привернути виробництво, яке має відновитись і піднятися на 0,2% у грудні.

  2. Облікова ставка: Нова-Зеландія, середа в 03:00. Прогноз по обліковій ставці – залишиться на рівні 1,75%, незважаючи на дані про збільшення безробіття та погіршення глобальних перспектив. Губернатор Адріан Орр зустрінеться з пресою о 4:00 по Києву, оскільки РБНЗ також опублікує свій квартальний звіт про інфляційні очікування.

  3. Інфляція: Великобританія, середа в 11:30. Інфляція у грудні становила 2,1% у грудні, трохи вище ключових 2%. Звіт за січень прогнозується зниженням до 1,9%. Падіння цін на енергоносії впливають на рівень інфляції. Втім очікується, що основний ІСЦ залишиться незмінним.

  4. Інфляція: США, середа в 15:30. Річний Основний індекс споживчих цін (ІСЦ) прогнозується на рівні 2,2%. Очікується, що місячний ІСЦ зросте на 0,1% у січні після падіння в грудні.

  5. ВВП: Японія, четвер в 01:50. Японська економіка скоротилася на 0,6% у третьому кварталі, але подібні епізоди скорочення не рідкість для цієї країни. Очікується, що Японія не вступить у рецесію, а нові дані ВВП прогнозують зростання на 0,4%.

  6. ВВП: Німеччина, четвер в 09:00. За прогнозами центрального банку, найбільша економіка в Єврозоні ледь уникнула рецесії. Після скорочення у 3-му кварталі на 0,2%, головним чином завдяки новим нормам щодо викидів, очікується, що економіка “локомотива” ЄС зросте на 0,1% у 4-му кварталі. Однак економічні дані досить невтішні і потрібно уважно слідкувати за новими сигналами.

  7. Роздрібні продажі: США, четвер в 15:30. США нарешті оприлюднюють звіт по роздрібним продажам за грудень, який відкладався через закриття уряду. Загальний обсяг продажів у листопаді збільшився на 0,2%. Дані за грудень, ймовірно, будуть більш помірними: очікується, що головний показник продажів зросте на 0,1%. Ці дані допоможуть сформувати очікування щодо звіту по ВВП, який має опублікуватися наприкінці лютого.

  8. Голосування в парламенті по Brexit: Великобританія, орієнтовно голосування відбудеться в середу але може бути відкладене до кінця лютого.

  9. Дедлайн закриття уряду: США, п’ятниця. Уряд США відкрився після найдовшого закриття в історії, але тільки до 15 лютого. Законодавці намагатимуться досягти угоди, щоб зберегти його відкритим. Президент Дональд Трамп наполягає на фінансуванні стіни на мексиканському кордоні, в той час як демократи відверто виступають проти неї. Переговори мають пройти протягом цього тижня, і більшість аналітиків очікують позитивного рішення, але все може відбутися і змінити настрій на ринку.

Гарного тижня!