• Укргазбанк Форекс

Тижневий огляд новин Forex / 11 - 15 березня 2019 / Brexit повертається на перший план

Вітаємо!


Після активного минулого тижня, долар показував стабільність та впевнений ріст. Цей тиждень також буде важливий на економічні дані, але вся увага буде прикута до нового голосування по угоді Brexit.


Долар отримав підтримку від хороших опублікованих даних: продажу будинків та індексу ділової активності ISM, але NFP розчарували – показник лише 20 тис. робочих місць. Торгові переговори з Китаєм тривають, але поки що не має чіткого кінцевого розуміння по угоді. Переговори щодо Brexit проходять в Брюсселі, але без результату. Великобританія бажає юридично закріпити угоду, але ЄС лише дає роз’яснення щодо майбутніх кроків. EUR/USD знизився на фоні сильного долара, та досяг нових мінімумів з 2017 року.


Важливі економічні дані цього тижня:


  1. Виступ голови ФРС Джерома Пауела: США, вівторок 02:00. Голова Федеральної резервної системи виступить в Каліфорнії, а потім у Вашингтоні, округ Колумбія, де зможе відповісти на питання про слабкий звіт по робочим місцям та натякнути на рішення щодо облікової ставки.

  2. Роздрібні продажі: США, вівторок в 14:30. Зараз опубліковуються дані за січень, через закриття уряду. Цифри за грудень були поганими. Прогноз за січень в місячному еквіваленті 0,2%, а в річному зменшення до 2,1%.

  3. Голосування в парламенті по угоді Brexit: Великобританія, вівторок (орієнтовно ввечері за Київським часом). У вівторок в британській палаті громад відбудеться друге голосування за угодою про вихід країни з Євросоюзу (Brexit), розробленим урядом Терези Мей і схваленому всіма членами ЄС в листопаді минулого року. Аналітики прогнозують відстрочку Brexit, щонайменше на 3 місяці. Разом з тим стало відомо про те, що Брюссель розробляє різні штрафні санкції для Британії, як компенсацію за згоду на відстрочку. Члени ЄС будуть наполягати на тому, що за затримку Британії доведеться заплатити окремо. Йдеться як про юридичну, так і про фінансову компенсації на додачу до вже запланованого "платежу за розлучення" в 39 млрд фунтів стерлінгів. Уважно слідкуємо за ходом голосування, очікується висока волатильність по фунту.

  4. Інфляція: США, вівторок в 14:30. Інфляція в США була досить стійкою у січні, головний показник CPI збільшився до1,6% у річному виразі, а Core CPI - на 2,2%, що є хорошим показником. Прогноз в лютому незначне зменшення до 2,1%. Значні відхилення від прогнозу будуть впливати на риторику ФРС щодо облікової ставки.

  5. Облікова ставка: Японія, п’ятниця вранці. Банк Японії уважно слідкує за рівнем інфляції, яка знаходиться на очікуваному рівні. Тому зміни облікової ставки не очікується і цього разу.


Гарного тижня!


Лаоський кіп (лаос. ກີບ) — офіційна грошова одиниця Лаосу;
Лаоський кіп (лаос. ກີບ) — офіційна грошова одиниця Лаосу;