• Укргазбанк Форекс

Тижневий огляд новин Forex / 10 - 14 грудня 2018 / Три надзвичайно важливі події

Вітаємо!


На минулому тижні долар відігравав другорядну роль через успішні перемовини Трампа та Сі. Інвестори продовжують уважно слідкувати за новинами по голосуванню Brexit в парламенті та шукають натяки щодо рішення ЄЦБ.


Президенти Трамп та Сi в ході зустрічі домовилися про торгове перемир'я на 90 днів, без підвищення податків та інших змін. Ринки виросли, незважаючи на відсутність чіткості щодо деталей угоди. Долар США протягом тижня втратив позиції через можливу рецесію та сповільнення світової економіки. Дебати по Brexit у парламенті Великобританії розпочалися з того, що табір противників виходу країни з ЄС озвучив відповідь від Європейського суду, що Великобританія може в односторонньому порядку скасувати своє рішення про вихід зі складу ЄС, тобто відізвати статтю 50. Італія продовжує переговори з Брюсселем щодо дефіциту бюджету.


Що чекати цього тижня?

  1. ВВП: Великобританія, понеділок в 11:30. Великобританія перейшла на публікацію щомісячних оцінок росту свого ВВП на початку року. Публікація за вересень розчарувала показником 0%. Прогноз за жовтень ріст +0.1%. Що важливо, результат цих даних потрапляє в дебати по Brexit на цьому тижні.

  2. Звіт про ринок праці: Великобританія, вівторок в 11:30. Перед важливим голосування члени парламенти отримують ще один важливий показник по ринку праці, який може вплинути на кінцеве рішення. Заробітна плата є важливою для фунта та Банку Англії. Середній рівень заробітку зріс до 3% в рік. Рівень безробіття розчарував невеликим збільшенням до 4,1% у цьому місяці. Ще один негативний показник - це збільшення вище прогнозів рівня заявок по безробіттю, який складає 20.2 тис.

  3. Голосування в парламенті по Brexit: Великобританія, вівторок. Точний час голосування поки що невідомий. Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей Раніше досягла угоди про вихід країни з Європейського Союзу. І тепер цей план повинен бути підтриманий членами парламенту. Згідно з угодою, Великобританія виходить з ЄС 29 березня 2019 року, але залишається на перехідному періоді, принаймні до кінця 2020 року. Перший сценарій: на даний момент є певні сигнали, що уряд не зможе прийняти угоду через внутрішні протиріччя, тоді певно буде другий етап переговорів з новими поступками, дебатами та повторне голосування, у цьому випадку фунт може постраждати; Другий сценарій: ухвалення угоди в першому голосуванні, - позитивно вплине на валюту; Третій сценарій: після першої невдалої спроби, уряд остаточно не зможе домовитися, у цьому випадку зростають шанси взагалі скасувати Brexit, - це буде руйнівним для фунту. Тереза Мей піде у відставку, будуть проведені загальні вибори, в яких противник Brexit Джеремі Корбін може стати прем'єр-міністром, буде проведений другий референдум про скасування виходу країни з ЄС. Ця подія зашиває багато невизначеності та значною мірою вплине на курс фунту.

  4. Інфляція: США, середа в 15:30. У недавньому звіті за жовтень головний індекс споживчих цін збільшився на 0,3%, а основний індекс споживчих цін на 0,2%. Хоча щомісячні показники були в порядку, основний індекс споживчого фонду за рік сповільнився до 2.1%. Очікуємо свіжі дані за листопад.

  5. Облікова ставка: Швейцарія, четвер в 10:30. SNB шокував фінансові ринки, різко знизивши прив'язку курсу EUR / CHF до 1.20 ще у січні 2015 року. З тих пір банк залишав ставку незмінною на рівні -0,75%. Враховуючи низький рівень інфляції, губернатор Томас Джордан та його колеги, як очікується, залишать ставку без змін.

  6. Облікова ставка: Європейський союз, четвер в 14:45, прес-конференція в 15:30. Європейський центральний банк має намір завершити свою програму купівлі облігацій наприкінці року. Найближча прес-конференція, ймовірно, підтвердить цей крок. Програма QE ЄЦБ працює з місячним об’ємом у 15 мільярдів євро. Франкфуртська установа також пообіцяла зберегти низькі процентні ставки до літа 2019 року. Однак останні економічні показники розчаровують. Німецька та італійська економіки скоротилися в третьому кварталі, основна інфляція стоїть на місці, а PMI в стагнації. Президент Маріо Драгі може висловити певний песимізм і натякнути на те, що ЄЦБ відмовиться від першого підвищення курсу до кінця наступного року або навіть до 2020 року. ЄЦБ також опублікує нові прогнози щодо зростання економіки та рівня інфляції та може погіршити деякі дані. Промова Драгі буде критичною для реакції на курс євро.

  7. Роздрібні продажі: США, п’ятниця в 15:30. Економіка США зосереджена на споживанні. Витрати зросли на 0,8% у жовтні, а обсяги продажів - на 0,7%. Тепер ми отримаємо дані за листопад, який включає Чорну п'ятницю. Ці дані включають у ВВП четвертого кварталу та впливають на майбутнє рішення ФРС по відсотковій ставці.