• Укргазбанк Форекс

Тижневий огляд новин Forex / 09-13 вересня 2019 / Засідання ЄЦБ може стати історичним

Вітаємо!

Після бурхливого тижня, великої битви та дискусій за Brexit, ескалації торгових війн, NFP та промови Пауелла, фокус уваги переходить до ЄЦБ та майбутньої програми стимулювання економіки. Крім цього, виділяємо показники інфляції та роздрібні продажі в США.


Ось основні моменти на наступний тиждень.

  1. ВВП: Великобританія, понеділок в 11:30. Британська економіка скоротилася на 0,2% у другому кварталі. Цей звіт покаже результати економіки в липні, що надасть нам змогу проаналізувати початок третього кварталу. Після застою в червні, прогнозують незначне зростання ВВП на 0,1%.

  2. Ринок праці: Великобританія, вівторок в 11:30. Ще в червні приріст заробітної плати прискорився і досяг високого рівня 3,7% та 3,9% без врахування премій. Рівень безробіття зріс з 3,8% до 3,9%. Звіт за липень, ймовірно, покаже аналогічні цифри. А кількість заяв безробітних на працевлаштування ймовірно цього разу помірно зросте.

  3. Облікова ставка: ЄЦБ, четвер в 14:45, прес-конференція в 15:30. Європейський центральний банк має намір запровадити значний пакет стимулів для економіки ЄС. Регулятор вже натякнув на це на своїй попередній зустрічі в липні. Економіка Німеччини заходить в рецесію, сповільнення світового попиту та низька інфляція змусили ЦБ попередньо оголосити про рішучі кроки. Ринок цього разу очікує зниження депозитної ставки на 10 б.п. до -0,5% від нинішньої негативної ставки депозиту в -0,4%. Вересневе засідання ЄЦБ може стати історичним, так як нове керівництво регулятора може оголосити про заходи щодо подальшого пом'якшення монетарної політики, стимулювання економічного зростання за рахунок низьких процентних ставок та відновлення програми викупу облігацій (QE). Не виключають навіть зниження облікової ставки, яка може стати негативною, як, наприклад, в Японії або в Швейцарії. Пом'якшення монетарної політики в Єврозоні може негативно вплинути на курс євро.

  4. Інфляція: США, четвер в 15:30. Однією з головних причин зниження ставки Федеральної резервної системи в липні була низька інфляція. Менш ніж за тиждень до наступного рішення по ставці від ФРС, ми отримаємо нові показники інфляції за серпень. Індекс споживчих цін (ІСЦ) за липень виріс на 0,3%, а базовий ІСЦ - на 0,3% та на 2,2% в річному виразі. Прискорення показника інфляції може викликати сумніви, щодо намірів ФРС переглянути ставки у вересні, тоді як падіння назад до 2% або нижче може спровокувати спекуляції навколо теми вересневого зниження ставок.

  5. Роздрібні продажі: США, п’ятниця в 15:30. Економіка США зосереджена навколо споживання. Очікується, що у звіті за серпень основні продажі збільшаться до 0,2%, після росту на 0,7% в липні. Контрольна група очікується з показником в 0,3%, після росту в липні на 1,0%. Ці дані будуть впливати на рішення ФРС на наступному тижні.

  6. Індекс споживчих настрої: США, п’ятниця в 15:30. Індекс публікується університетом Мічігану на основі опитування споживачів щодо їх рівня довіри до економіки. Індекс є індикатором впевненості споживачів у економічному зростанні, іншими словами, оцінює їх бажання витрачати кошти. Після попереднього показника в 89,8 п. , очікують зростання індексу до 90,5 п.

Вдалого Вам тижня!


Норвезька крона (норв. Norsk krone, код: NOK) — офіційна валюта Норвегії. Ділиться на 100 ере (øre), хоча монети останніх вилученні з обігу але можуть зазначатися в електронних розрахунках. Локальна абревіатура — kr. Однина — krone, множина — kroner. В обігу перебувають монети номіналом 1, 5, 10 та 20 крон і банкноти 50, 100, 200, 500 та 1000 крон. Цетральний банк — Норвезький банк. За даними Банку міжнародних розрахунків, норвезька крона входить в топ-20 найпоширеніших за часткою торгівлі валют у світі.