- Укргазбанк Форекс
Тижневий огляд новин Forex / 08-12 червня 2020 / Рішення ФРС, прогноз по ВВП ЄС та Великобританії
Вітаємо!
Країни продовжують все більше скасовувати обмеження, а тяга до ризику на світових ринках, викликана надіями на швидке відновлення економіки, призвела до ослаблення американського долара, який розглядається як актив-притулок. Цього тижня нас очікує рішення по ключовій ставці від ФРС, публікація даних ВВП по Єврозоні та Великобританії.
Апетит до ризику зростає на тлі оптимізму, що найгірший економічний спад через поширення Covid-19 залишився в минулому.
Заворушення в США тривають. В останні кілька днів інтенсивність протестів дещо знизилася, але вони ще не припинилися.
Кількість заявок на допомогу по безробіттю, впала нижче 2 млн. минулого тижня, вперше з березня, але залишається досить високим.
Сфера послуг США відновлюється після паданні на 11-річні мінімуму в травні.
Ринок праці США несподівано покращився в травні, але зростання долара США як і раніше було обмеженим, через невизначеність щодо стану внутрішньої економіки. Звіт Міністерства праці показав, що рівень безробіття знизився з 14,7% в квітні до 13,3% в травні.
Євро істотно подорожчав проти долара США, досягнувши максимуму з березня після того, як ЄЦБ збільшив розмір стимулів для підтримки економіки, яка постраждала від пандемії. ЦБ збільшив обсяг своєї програми екстреної купівлі активів на випадок пандемії (PEPP) з 750 млрд. євро до 1,35 трлн. євро.
Аналітики прогнозують, що Єврозона цілком може вийти з рецесії від Covid-19 швидше, ніж США і Великобританія.
Банк Канади, як і очікувалося, зберіг ключову ставку на рівні 0,25%. Це було перше засідання нового керуючого ЦБ Тіффа Маклема.
На фунт стерлінгів, як і раніше тиснули багато факторів, включаючи ризики, пов'язані з Брекзіт, спекуляції на тему негативних ставок і той факт, що Британія має один з найвищих показників смертності від Covid-19 в світі.
Центральний банк Австралії зберіг ставки на рекордно низьких рівнях і проявив обережний оптимізм, оскільки економіка поступово відновлює свою діяльність після, ймовірно, гіршого кварталу з часів Велику депресії 1930-х років.
Ціна на нафту зросла після суботніх домовленостей ОПЕК+. Країни-учасниці картелю домовились продовжити скорочення нафтовидобутку до кінця липня.
А це вже важливі економічні дані цього тижня:
1. ВВП (третє читання): ЄС, вівторок в 12:00. ВВП Єврозони знизився на 3,8% в першому кварталі, через економічну кризу викликану Covid-19. Очікується, що третій перегляд ВВП підтвердить попередні показники.
2. Інфляція: США, середа в 15:30. Споживча інфляція знизилася за останні два місяці, що відображає важкі економічні умови. У квітні загальний показник склав -0,8%, а базовий індекс споживчих цін знизився на -0,4%. Обидва показники прогнозуються на рівні 0% в травні.
3. Облікова ставка: США, середа в 21:00, прес конференція в 21:30. Економіка Сполучених штатів повільно відновлюється після паралічу від Covid-19. Чи відправить ФРС оптимістичне повідомлення ринкам? Якщо так буде, то долар США може отримати необхідну підтримку.
4. Заявки на допомогу по безробіттю: США, четвер в 15:30. Число заявок на допомогу по безробіттю продовжує знижуватися, хоча і повільними темпами. Показник минулого тижня в 1,87 млн. поданих заявок, був найнижчим з середини березня. Майбутній прогноз становить 1.5 млн.
5. ВВП: Великобританія, п’ятниця в 09:00. Економіка Великобританії впала на 5,8% в березні. Тим не менш, це було краще, ніж прогноз -7,9%. Проте, аналітики прогнозують катастрофічне падіння ВВП у -18,4% в квітні. Якщо в економіці буде зафіксоване таке падіння, фунт відреагує на це зниженням.
Гарного тижня! Будьте в тренді разом з УКРГАЗБАНК ФОРЕКС! Вам буде цікаво! Ми кожного тижня публікуємо свіжу та корисну інформацію на нашому сайті в розділі Новини В нашому Телеграм каналі та YouTube
#укргазбанк#форекс#валютныйрынок
