• Укргазбанк Форекс

Тижневий огляд новин Forex / 05-09 серпня 2019 / Тиждень товарних валют

Вітаємо!


За підсумками минулого тижня більшість основних валют продемонстрували зниження. Найбільший спад по відношенню до долара США показав британський фунт (майже 2%). Цього тижня слід звернути уваги на товарні валюти та макроекономічні показники по ним.


На початку минулого тижня інвестори коригували свої позиції напередодні засідання ФРС. В середу, як і очікували на ринку, ФРС знизив вперше з 2008 року облікову ставку на 0,25%. Долар США різко подорожчав, відреагувавши на підсумки засідання ФРС і заяви глави ФРС Павелла, який дав зрозуміти, що зниження ставки - це не початок довгого циклу пом'якшення монетарної політики. Основний позитив, який почули інвестори, в тезисах про причини зниження ставки – це наслідки зовнішніх подій та перспективи розвитку світової економіки, а не внутрішні проблеми в економіці США. Вже в четвер Дональд Трамп анонсував введення 10%-го тарифу на $ 300 млрд. Китайського імпорту, починаючи з 1 вересня. Це стало причиною обвалу нафти та росту золота на ринку. Звіт по зайнятості в несільськогосподарському секторі США збільшився на 164 тис., що менше ніж очікувалося, але анонсоване в четвер рішення про збільшення тарифів на Китайських імпорт, перекрило негативний фон від цього макропоказника. Британський фунт очолив антирейтинг зниження валют за підсумками минулого тижня, він оновив 2-х річний мінімум на тлі посилення побоювання, щодо виходу Великобританії з ЄС без угоди.


Важливі економічні дані цього тижня:


  1. Індекс ділової активності в секторі послуг: США, понеділок в 17:00. Показник є важливим індикатором стану сфери послуг в економіці США. При цьому дані сектора послуг, на відміну від виробничого сектора, практично не впливають на ВВП країни. Очікується збільшення показника за червень з 55,1 п. до 55,5 п.

  2. Ринок праці: Нова-Зеландія, вівторок в 00:45. Показники по ринку праці публікуються 1 раз на квартал, та мають суттєвий вплив на новозеландський долар. Незважаючи на низький рівень безробіття в 4,2% в першому кварталі, загальний рівень зайнятості знизився на 0,2%. В 2-му кварталі очікуємо дзеркалі показники, рівень зайнятості збільшиться на 0,4%, а рівень безробіття прогнозують на рівні 4,3%.

  3. Облікова ставка: Австралія, вівторок в 07:30. Після двох знижень ставок, Резервний банк Австралії, ймовірно, залишить процентну ставку незмінною на рівні 1%. Незважаючи на скорочення ставки від ФРС, губернатор Філіп Лоу та його колеги готові зробити паузу, щодо пом’якшення монетарної політики.

  4. Облікова ставка: Нова Зеландія, середа в 05:00. Рішення щодо ставок Резервного банку Нової Зеландії значно залежить від звіту про робочі місця, який буде опублікований раніше у вівторок, але є велика ймовірність, що губернатор Адріан Орр та його колеги знизять облікову ставку на 0,25 б.п. Причини зниження ставки, пов’язують із торговельною напругою в світі, зниженням ставки ФРС, а також деякі внутрішні проблеми в економіці Нової Зеландії.

  5. ВВП: Великобританія, п’ятниця в 11:30. За даними попереднього звіту, економіка Великобританії зросла на непогані 0,5%, але економічні показники в другому кварталі показали значне уповільнення. Очікується нульовий приріст показника ВВП, що збільшує ризики затяжної рецесії.

  6. Ринок праці: Канада, п’ятниця в 15:30. В червні рівень зайнятості знизився на -2,2 тис., а рівень безробіття залишився на досить низькому рівні 5,5%. Цього разу прогнозують приріст зайнятих на 10,0 тис., при збережені рівня безробіття на рівні 5,5%.


Бажаємо вдалого тижня!


Бат (тай. บาท Bāth, символ: ฿; код: THB) — офіційна валюта Таїланду. Центральний банк — Банк Таїланду.
Бат (тай. บาท Bāth, символ: ฿; код: T