• Укргазбанк Форекс

Тижневий огляд новин Forex / 02-06 вересня 2019 / Brexit, NFP та ескалація торгових війн

Вітаємо!

Минулого тижня, зменшення напруги на фронті торгових війн, допомогли долару США зміцнити позиції відносно основних валют, разом з тим, заяви прем'єр-міністра Великобританії Джонсона тиснули на фунт. Нові американські тарифи для Китаю, дискусії щодо Brexit та вихід даних Nonfarm Payrolls - найголовніші теми на цей тиждень.


Після загострення торговельних війн президент Дональд Трамп та китайські чиновники закликали до спокою. Це допомогло зміцнитися долару відносно основних валют. Тим не менш, форма кривої прибутковості облігацій США служить зловісною ознакою майбутнього спаду. Серйозність події навколо Brexit досягли нових максимумів, після того, як прем'єр-міністр Борис Джонсон оголосив про призупинення парламенту країни на п'ять тижнів - це обмежило б шанси опозиції заблокувати Brexit без угоди. Слабкі показники в Єврозоні тиснули на євро і врешті-решт знизили валютну пару EUR/USD нижче 1,10.


Що чекати цього тижня?

  1. Нові тарифи для Китаю: неділя. У неділю, 1 вересня, США та Китай ввели додаткові митні тарифи на товари один одного. Адміністрація Трампа в неділю ввела митні збори на рівні 15% для товарів з Китаю на суму більш ніж 125 мільярдів доларів. Нові мита будуть поширюватися на такі види китайського імпорту, як комп'ютерні колонки, навушники Bluetooth і різного роду взуття. Трамп заявив, що його метою є зниження залежності США від Китаю, і знову закликав американські компанії знайти альтернативних постачальників за межами Китаю. У відповідь Китай почав вводити додаткові тарифи на деякі товари з США на загальну суму 75 мільярдів доларів. Крім того, Пекін вперше підвищив митний збір до 5% на американську сиру нафту.

  2. Слухання в британському суді щодо недопущення Brexit без угоди: з вівторка. У суді Британії пройдуть слухання з питання правомірності повноважень уряду Б. Джонсона, які дозволили б йому заблокувати парламент і примусово реалізувати Brexit без угоди. Результати судового засідання будуть значно впливати на курс фунта стерлінга.

  3. Облікова ставка: Австралія, вівторок в 07:30. Резервний банк Австралії за останні місяці знизив відсоткову ставку двічі. Очікується, що РБА цього разу залишить ставку незмінною на рівні 1%.

  4. Індекс ділової активності у виробничому секторі: США, вівторок в 17:00. Опитування у виробничого сектору США виявило ознаки уповільнення - в липні індекс становив 51,2 пункти. Такі ж дані очікуються і зараз. Індекс ділової активності також буде впливати на показники по ринку праці, які вийдуть в п’ятницю.

  5. ВВП: Австралія, середа в 04:30. ВВП Австралії минулого разу зріс на 0,4%. Очікують, що зростання прискориться до 0,5%, але не слід виключати і сповільнення.

  6. Облікова ставка: Канада, середа в 17:00. Банк Канади на початку року, відстоював свої яструбині позиції, але останнім часом відмовився від намірів підвищити облікову ставку. Губернатор Стівен Полоз та його колеги повинні залишити ставку без змін на рівні 1,75% і можуть висловити занепокоєння щодо світової економіки.

  7. Зміна занятості від ADP: США, середа в 15:30. Показник, по якому можна прогнозувати результати головної новини тижня NFP. Попереднє значення із 156 тис. робочих місць, було досить високим. В цей раз очікуємо трохи менші показники в 148 тис.

  8. Індекс ділової активності у невиробничому секторі: США, четвер в 17:00. Індекс в сфері послуг в США переважає виробничий сектор, і його показники - мають вплив на ринки. Після даних в 53,7 пунктів у липні - майже аналогічний показник у 53,9 п. прогнозується на серпень. Це останній натяк перед звітом по ринку праці в п'ятницю.

  9. Non-Farm Payrolls: США, п’ятниця в 15:30. Найважливіший звіт по ринку праці є останнім, перед критичним рішенням ФРС (рішенням про можливе зниження облікової ставки) вже в вересні. В липні найбільша економіка світу показала приріст робочих місць на 164 тис. Аналогічний приріст в 168 тис. прогнозується на серпень, тоді як заробітна плата - що не менш важливо - знову зросте на 0,3%. Рівень безробіття скоріш за все залишиться незмінним на рівні 3,7%. Будь-яке суттєве відхилення може змінити риторику ФРС та мати вплив на весь ринок форекс.

Гарного тижня!