• Укргазбанк Форекс

Все про перші дебати в США. Час та позиції кандидатів.

Передвиборний політичний сезон в Сполучених Штатах досяг свого апогею: кандидати двох провідних партій країни, Республіканської і Демократичної, починають серію дебатів.


Хто, коли та де?

Перший раунд словесної дуелі між Дональдом Трампом та Джо Байденом відбудеться 29 вересня в Клівленді.


За інформацією Bloomberg дебати відбудуться о 20:50 в США - це 03:50-06:00 за київським часом вже 30 вересня.


Навіть з урахуванням того, що теми дискусій визначаються заздалегідь, не виключено, що претенденти на Білий дім здивують і суперника, і електорат в цілому.

Модератором дискусії виступить ведучий телеканалу Fox News, який дотримується консервативних поглядів, Кріс Воллес.


Кріс Воллес - американський телеведучий та політичний оглядач, ведучий програми Fox News Sunday на Fox Broadcasting Company з 2003 року.Він же визначив і теми, які будуть обговорювати кандидати:

- Політичний досвід та результати кожного з кандидатів;

- Ситуація у Верховному суді - на тлі смерті одного з суддів ВС Рут Гінзбург, яка померла 18 вересня;

- Пандемія Covid-19 та заходи по боротьбі з розповсюдженням коронавіруса;

- Ситуація в економіці;

- Расові проблеми та насильство в американських містах;

- Забезпечення захисту виборчих процесів.


Для кожної з тем передбачено 15-хвилинний таймінг. Загалом дебати будуть проходити протягом півтори години. Загальнонаціональну трансляцію заходу в прямому ефірі і без реклами будуть вести всі провідні ефірні та кабельні телеканали країни.


Зустріч в Клівленді - перший з трьох раундів дебатів Трампа та Байдена.


Другий відбудеться 15 жовтня в Майамі (штат Флорида), ще одна зустріч буде влаштована в Нешвіллі (штат Теннессі) 22 жовтня, тобто менше ніж за два тижні до призначених на 3 листопада виборів. Крім того, 7 жовтня теледебати проведуть кандидати у віце-президенти - нинішній віце-президент США Майкл Пенс та його опонент Камала Харріс.

Внутрішня політика

Під час дебатів Дональд Трамп та Джо Байден обговорять внутрішньополітичні питання.

Верховний суд США (англ. Supreme Court of the United States) - вища судова інстанція США. До складу суду входить 9 суддів, один з яких є головою.

Дискусією між республіканцями та демократами є питання пошуку заміни судді Верховного суду Рут Гінзбург, яка недавно померла у віці 87 років. Трамп наполягає на тому, щоб Сенат негайно пропрацював можливість призначення американського консерватора Бретта Канавана на вакантну посаду судді. У цьому випадку більшість суддів у вищій судовій інстанції США будуть лояльні Республіканської партії. Байден наполягає на тому, щоб це питання розглядалося після президентських виборів, а призначення судді відійшло під компетенцію вже новообраного президента.


Американське суспільство непокоїть пандемія Covid-19. Адміністрації Трампа не вдалося запобігти поширенню вірусу, і на 28 вересня 2020 року США - рекордсмен за кількістю заражених - понад 7.1 млн осіб (померли понад 204 тис.). Досягненням Трампа є виділення безпрецедентних сум грошей на підтримку підприємств під час карантину, безоплатні виплати населенню, податкові канікули для бізнесу, доступні кредити, сприяння збільшенню виробництва апаратів штучного дихання, фінансування заходів з розробки вакцини. На думку віце-президента США Майкла Пенса, ліки будуть готові до кінця року, а сам президент Трамп готовий першим отримати вакцину.


ТОП 3 країни за кількістю випадків захворювання на Covid-19.

Мінусом Трампа, на якому може зіграти Байден, є небажання співпрацювати з іншими державами в боротьбі з Covid-19. Американський президент направив заяву про вихід США з Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) та заморозив перерахування $400 млл. в її бюджет. Сьогодні ВООЗ запровадив програму COVAX зі збору коштів для фінансування зусиль лікарів та фармацевтів з усього світу для пошуку вакцини. В ініціативі беруть участь 64 країни. Байден має намір зберегти членство США в ВООЗ і, можливо, об'єднати зусилля з Китаєм в пошуку вакцини, який поки не бере участь в COVAX. За неофіційною інформацією, Байден збирається використовувати частину військового бюджету на боротьбу з Covid-19.


Трамп скасував обовязкове медичне страхування (Obama Care), але не запропонував гідної альтертативи для населення. Байден планує представити свою программу страхування.

Пандемія почалася в момент кризи із системою охорони здоров'я в США. Трамп скасував "Акт про доступну медицину" (Obama Care), який зобов'язував всіх американців купувати медичні страховки, відмінив штрафи для тих, хто не застрахований, але не запропонував гідної альтернативи. Люди з невиліковними хронічними захворюваннями та низькими доходоми втратили можливість отримувати дорогі ліки за рахунок страхової компанії.

В планах Байдена поліпшити Obama Care, щоб американці могли самостійно вибирати страхову компанію та витрачати на страховку 8,5% від їх доходу, а не 10%, як в період президентства Обами. Він збирається заборонити збільшувати ціни на рідкісні ліки, скасувати податок на рекламу для зарубіжних виробників ліків, щоб знизити ціни на їх препарати на американському ринку. Хоча невдоволення американців, очевидно, викличуть плани Байдена відновити штрафи за відсутність страховки.


До пандемії коронавіруса Трамп міг похвалитися досягненнями в економіці. В перші три роки його президентства було створено 6,6 млн нових робочих місць, щорічно зростання ВВП перевищував 2%. США збільшили обсяги видобутку та експорту нафти і природного газу. Трамп провів податкову лібералізацію для підприємств та великого бізнесу. Однак з березня по липень через карантин та масового закриття компаній, ВВП США знизився на 32,9%, а більше 30 млн. американців втратили роботу. Байден намагається завоювати довіру виборців обіцянками ввести мінімальну зарплату 15 дол./годину та створити 10 млн робочих місць (за два терміни президентства Обами було створено 18 млн робочих місць).

Байден піариться на проблемі расової дискримінації та насильства в містах, позиціонує себе як захисника прав афроамериканців. Кандидат обіцяє посилити урядовий нагляд за діяльністю поліції та не допускати ситуацій які виникли з Джорджем Флойдом цього року.


Байден обіцяє скасувати введені Трампом міграційні обмеження, відновити прийом біженців з мусульманських країн, припинити практику поділу сімей нелегальних мігрантів, які перетинають американсько-мексиканський кордон. Втім, Байден не завжди був таким лібералом: в 60-ті роки він підтримував збереження расової сегрегації в школах, був проти, щоб діти афроамериканців та білих вчилися в одному класі. Трамп, якого демократи обвинувачують в расизмі та ксенофобії може пригадати ці факти на дебатах.

Зовнішня політика


В ході подальших дебатів Трамп та Байден можуть обговорити питання зовнішньої політики, які є предметом їх основних розбіжностей.

America First - Америка понад усе, відноситься до зовнішньої політики в Сполучених Штатах при президентстві Трампа, що в цілому підкреслює ізоляціонізм.

Чинний президент не домігся істотних успіхів у цій сфері, якщо не брати до уваги посередництво в переговорах з Сербією та Косово, які домовилися відновити торгово-економічне співробітництво та відкрити кордони, Ізраїлем та ОАЕ, Бахрейном, які встановили дипломатичні відносини з єврейською державою. Ці дипломатичні перемоги виглядають дрібнувато на тлі серйозних провалів.


Чорними плямами на репутації Трампа залишилися вихід США з ядерної угоди з Іраном, безуспішні спроби змусити Китай, за допомогою високих податків, перестати красти американські технології та вести чесну торгівлю. Провальними виявилися переговори з КНДР з приводу відмови від ядерної зброї, дипломатичні зусилля з примирення Ізраїлю та Палестини, зрив мирних переговорів уряду Афганістану з ісламістським рухом Талібан через нові бойові зіткнення.


При президенстві Трампа стався остаточний розкол у відносинах з європейськими партнерами через прагнення США зобов'язати їх витрачати більше на оборону, рішення про скорочення американської військової присутності в Німеччині, виходу з Паризького угоди про захист клімату. Зайшла в глухий кут політика нерозповсюдження ядерної зброї. В лютому 2021 року закінчується термін угоди з РФ про скорочення стратегічних наступальних озброєнь, підписаної ще 2010 році, а нові переговори з цього питання так і не відбулися. США і Росія вийшли з договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності. США почали політику ізоляціонізму.


Джо Байден пропонує повернутися до дієвої ще з часів холодної війни системі альянсів з демократичними країнами. На його думку, потрібно зміцнити технологічні можливості країн-членів НАТО та активізувати співпрацю в сфері безпеки під егідою організації з країнами Африки та Латинської Америки, а також дотримуватися багатостороннього співробітництва в міжнародних відносинах.


Байден пропонує негайно відновити участь США в Паризькому угоді та максимально скоротити викиди вуглекислого газу в атмосферу до 2050 року.

Зара ди налагодження відносин з ЄС, Байден пропонує негайно відновити участь США в Паризькому угоді та максимально скоротити викиди вуглекислого газу в атмосферу до 2050 року. Він хоче домовитися з Росією про продовження договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь. У планах Байдена завершити виведення американських військових з Афганістану та сконцентруватися на проведенні точкових антитерористичних заходів на Близькому Сході.


Політик уникає теми торгової війни, але пропонує разом з партнерами створювати колективний тиск на Китай, який переніс “брудні” виробництва в країни-учасниці ініціативи "Один пояс, один шлях", порушує права людини в Сінцзян-Уйгурському автономному районі та в Гонконзі. Байден проти зустрічей з керівником КНДР Кім Чен Ином, виступає за предметний діалог з приводу денуклеаризації Корейського півострова в партнерстві з Південною Кореєю, Японією, Китаєм і може посилити санкції проти Пхеньяна за небажання відмовитися від ядерної зброї. У разі обрання політик має намір запропонувати президенту Ірану Хасану Рухані повернутися до ядерної угоди 2015 року, але готовий посилити санкції у разі відмови. Байден віддає пріоритет дипломатії як інструмента зовнішньої політики.Слабким місцем Байдена, на яке буде тиснути Трамп, є те, що в окремих питаннях кандидат-демократ сам собі суперечить. Він виступає за зміцнення відносин з союзниками, але його плани можуть привести до погіршення відносин з деякими з них. Байден має намір заблокувати поставки зброї Саудівській Аравії у відповідь на вбивство в 2018 році опозиційного журналіста Джамаля Хашоггі спецслужбами країни. Він наполягає на врегулюванні ізраїльсько-палестинського конфлікту на основі принципу двох держав, що нецікаво прем'єр-міністру Ізраїлю Беньяміну Нетаньяху, який розраховував анексувати 30% території Західного берега річки Йордан зі схвалення Трампа.


Не так уже й надійна і ефективна система альянсів, прихильником якої є Байден. Коли він працював в команді екс-президента Барака Обами, то військова операція НАТО в Лівії та повалення режиму Муаммара Каддафі призвели до посилення в країні радикальних ісламістів і затяжної громадянської війни. Антитерористична коаліція на чолі з США не зуміла запустити процес демократизації Сирії, а навпаки, допустила одностороннє втручання Росії та Ірану в збройний конфлікт. У період перебування при владі Байдена Туреччина дистанціювалася від альянсу з США, Ізраїлем та НАТО. Політика Обами і Байдена виявилася неефективною в запобіганні збройних конфліктів, про що говорить пасивна реакція на агресію Росії в Україні в 2014 році.

Впливовий англомовний журнал The Economist аналізує опитування, економічні та демографічні дані для прогнозування виборів в Америці в 2020 році - проект Прогнозування виборів в США


Модель голосування на виборах президента США 2020 - 28 вересня 2020 року


Джо Байден (Демократична партія) - 54,1%

Дональд Трамп (Республіканська партія) - 45,9%
Дякуємо за часткову підготовку матеріалу Георгію Кухалейшвілі, політологу-міжнароднику.


Бажаємо Вам вдалого тижня! Будьте в тренді разом з УКРГАЗБАНК ФОРЕКС! Вам буде цікаво! Ми кожного тижня публікуємо свіжу та корисну інформацію на нашому сайті в розділі Новини

В нашому Телеграм каналі та YouTube


#укргазбанк #форек #валютныйрынок #екобанк #виборисша #elections2020

#байден #трамп #китай #єс #рейтинги #політика #дебати

32 перегляд
ФОРЕКС / FOREX від УКРГАЗБАНК

ФОРЕКС АБ «УКРГАЗБАНК» 

м.Київ, вул. Богдана Хмельницького, 16-22

Email: forex@ukrgasbank.com

Skype: forex.ukrgasbank

+38 044 594 11 94 

+38 097 594 11 94  | Telegram

+38 050 386 78 75 | Viber

Торгуйте на ринку форекс з українським банком АБ УКГРАЗБАНК.

АБ УКРГАЗБАНК є лідером в Україні серед постачальників банківської ліквідності на ринку Форекс.

Наш досвід - це понад 10 років успішної роботи з клієнтами та партнерами при проведенні арбітражних операцій.

© 2021 АБ УКРГАЗБАНК. Всі права захищені.