• Укргазбанк Форекс

Найдорожчі метали на світових біржах в 2020 році

Що приходить вам на думку, коли ви чуєте про найдорожчі метали в світі? Напевно, більшість відразу подумає про золото або платину. Але насправді, вони не є найдорожчими металами які можна купити на світових біржах.Вартість дорогоцінних металів часто залежить від їх рідкості, властивостей, процесу видобутку, областей застосування та попиту. І якщо наявність елемента в земній корі - величина зазвичай постійна, всі інші аспекти змінюються під впливом розвитку технологій, політичної або економічної ситуації в світі, а також інших факторів, які можуть значно змінити ціну.


Отже, сьогодні ми поговоримо про найдорожчі метали, якими можна торгувати на світових біржах. Рейтинг складений з урахуванням вартості елемента за кілограм та актуальний станом на липень 2020 року.


1 кг = 35,27 унцій

Зараз золото дійсно дороге ($1860 за унцію), і воно впритул наблизилося до історичних максимумів, які були зафіксовані в вересні 2011 року. Проте цей рейтинг вас може дійсно здивувати.


Сім найдорожчих дорогоцінних металів

1. Родій

Вартість: $ 257 000 за 1 кг

Код валюти на біржі: XRH

Річний обсяг виробництва: близько 30 тонн.

Основні країни-виробники: Близько 80% видобутку приходить на Південну Африку. Решта 20% - на Росію, Зімбабве, Канаду, США, Колумбію, Ботсвану та Фінляндію.


Родій вважається найдорожчим дорогоцінним металом платинової групи, який можна придбати на світових сировинних біржах. Його вартість становить понад $ 250 тисяч за кілограм, що майже в чотири рази більше ніж вартість золота і в десять разів більше вартості платини. Причиною цього є високий попит на метал та його рідкість.


Для порівняння, покладів золота на планеті майже в чотири рази більше, а платини - майже в п'ять разів більше ніж родію.

Цей метал зазвичай використовують в освітленні, виробництві дзеркал, і навіть в ядерних реакторах. Дуже часто його використовують, як захисне покриття для ювелірних виробів, особливо для "білого золота".


Проте майже 80% світового попиту на родій припадає на автомобільну індустрію. Цей метал використовується для виробництва фар та каталізаторів, які допомагають знизити рівень токсичних газів та забруднюючих речовин. Виявляється, родій фільтрує оксиди азоту краще, ніж паладій або платина і з ним набагато легше працювати.


Як інструмент інвестицій, родій фактично не існував до 2009 року. Сьогодні ж ви можете легко купити цей метал. І з огляду на постій прогрес автомобільної індустрії та технологій, це може бути дуже гарною інвестицією на майбутнє.

2. Паладій

Вартість: $ 62 000 за 1 кг

Код валюти на біржі: XPD

Річний обсяг виробництва: близько 200 тонн.

Основні країни-виробники: Росія вважається провідним виробником. Інші країни-виробники - Південна Африка, США, Канада та Зімбабве.


Паладій є другим найціннішим природним металом в світі. Він приблизно в 30 разів більше рідкісний ніж золото або платина, що і робить його дорожчим. Цей елемент є одним з основних конкурентів родію в автомобільній промисловості, оскільки він також використовується для каталізаторів в дизельних автомобілях. Обидва метали перетворюють близько 90% шкідливих вихлопних газів в більш безпечні речовини.


Як і у випадку з родієм, паладій став популярним в 2018 році після скандалу з концерном Volkswagen (дизель-гейт всі пам’ятають?). До цього, вартість цих металів була нижчою цін золота або платини. Також, паладій високо цінується в аерокосмічній сфері, навігації, авіації, озброєнні, стоматології, медицині, електроніці та ядерній енергетиці. Він часто використовується для створення сплавів "білого золота".


Паладій вважається твердою валютою та привабливим інструментом хеджування від інфляції. Крім того, як і у випадку з родієм, метал важливий для автомобільної промисловості, що може гарантувати постійне зростання ринку найближчим часом.

3. Золото

Вартість: $ 57 000 за 1 кг

Код валюти на біржі: XAU

Річний обсяг виробництва: близько 2 750 тонн.

Основні країни-виробники: Китай, Австралія та Росія вважаються провідними виробниками. Інші країни-виробники - США, Канада, Перу, Індонезія, Гана, Південна Африка, Мексика та інші.


Золото займає третє місце в списку найдорожчих дорогоцінних металів на сировинному ринку. Але воно залишається найпопулярнішим інвестиційним інструментом, в основному через свою довгу історію та стабільність, особливо під час війн та криз.


Протягом століть цей метал був фактичної валютою майже для всіх країн світу. Він був символом багатства та влади. Відповідно, ринок золота існував завжди, так як на нього завжди був попит.


Сьогодні цей метал часто використовується для електроніки, аерокосмічного обладнання, медичних та зубних імплантатів і навіть в деяких ліках та їжі. Але найчастіше його застосовують саме в ювелірних виробах та торгівлі.

Сьогодні золото вважається найпопулярнішим інструментом для інвестицій і хеджування. Цікаво, що його ціна зазвичай зростає, коли долар США слабшає. Це пов'язано з тим, що багато інвесторів вкладають у метал, коли валюта переживає важкі часи, оскільки це дієвий та перевірений спосіб захисту від девальвації.


Також цікаво, що вартість золота залежить не тільки від його рідкості і практичного застосування, але також від ринкових умов та попиту, обумовленого в основному ювелірної промисловістю, медициною, електронікою та зокрема геополітичними подіями в світі.

4. Іридій

Вартість: $ 53 000 за 1 кг

Код на біржі: IRDM

Річний обсяг виробництва: близько 3 тонн.

Основні країни-виробники: Бразилія, США, М'янма, Південна Африка, Росія, Австралія.Іридій - один з найбільш рідкісних металів платинової групи на землі. Але його вартість залежить не тільки від відносно малі обсяги, але і від складності видобутку і виробництва, попиту, спекуляцій на ринку, політичної ситуації в країнах-виробниках, а також від розвитку технологій.


Завдяки своїй твердості, цей метал виконує роль ідеального зміцнюючого агента для сплавів, з яких виробляють, наприклад, деталі для авіаційних двигунів або глибоководні труби.Іридій часто використовується в металургії, медицині, автомобільної промисловості, електроніці, авіації і в деяких інших галузях. Цікаво, що з цього металу іноді виробляють наконечники пір'я для чорнильних ручок, підшипники для компасів, хірургічні інструменти, пристрої зберігання інформації, твердотільні лазери, ракетні двигуни малої тяги. Він може навіть використовуватися в лікуванні раку.


Оскільки іридій вважається другорядним елементом, далеко не всі інвестують в цей метал. Кращий спосіб вийти на цей ринок - торгувати акціями компаній-виробників або інвестувати в спеціальні фонди.

5. Платина

Вартість: $26 500 за 1 кг

Код валюти на біржі: XPT

Річний обсяг виробництва: близько 160 тонн.

Основні країни-виробники: Основна частка видобутку припадає на Південну Африку. Решта країн-виробники - Росія, Зімбабве, Канада та США.


Сьогодні платина відома як один з найдорожчих металів в світі. Але так було не завжди. Колись вона вважалася сріблом поганої якості і використовувалася для підробки ювелірних прикрас. Однак, з часом люди зрозуміли, що платина більш рідкісний метал ніж золото, завдяки чому вона стала символом ще більшого престижу.


Лімітовані та дорогі серії годинників і ювелірних прикрас, привілейовані кредитні карти і навіть найвищі нагороди часто називаються саме "платиновими". І вона зберігає свій статус, навіть незважаючи на те, що золото на сьогодні цінується більше високо і має набагато більше сфер використання.


До 2018 року платина широко використовувалася для каталізаторів дизельних автомобілів. Але після скандалу Дизель-гейт, автомобільна індустрія почала використовувати для цих цілей паладій та родій, так як вони більш ефективні. Серед інших галузей, які також можуть використовувати платину -стоматологія, озброєння, авіація, медицина, виробництво скла і т.д. Іноді цей метал бере участь у проведенні наукових досліджень, виготовленні протиракових препаратів, жорстких дисків, свічок запалювання та елементів турбінних двигунів. Але найчастіше її все-таки використовують для ювелірних виробів або як інвестиційний інструмент.


Ринок платини вважається набагато менше, ніж ринок золота, але кількість зацікавлених інвесторів постійно зростає. Вважається, що цей цінний метал є найбільш волатильним серед всіх. За часів економічної стабільності і зростання, його ціна може вдвічі перевищувати вартість золота. Але в разі кризових моментів або під час невизначеності в економічній ситуації, вартість платини має тенденцію опускатися нижче ціни на золото.

6. Рутений

Вартість: $ 8 700 за 1 кг

Код валюти на біржі: Ruthenium

Річний обсяг виробництва: близько 30 тонн.

Основні стани-виробники: Росія, країни Північної і Південної Америки, Канада та Південна Африка.


Оскільки рутеній належить до платинової групи металів, він успадкував більшість їх корисних властивостей, а також є одним з найбільш рідкісних металів у світі. Але оскільки сфери його використання дуже обмежені, відповідно і ринок набагато менший.

В основному рутеній використовують в електроніці. Так як він схожий своїми властивостями на родій, але при цьому коштує набагато дешевше, його в основному використовують для виробництва електричних контактів, проводів та електродів. Також, цей елемент часто використовується в електрохімії.


Багато виробників використовують рутеній як зміцнюючий елемент для платинових або паладієвих сплавів, які використовуються, наприклад, для турбін реактивних літаків. Ще кілька цікавих областей застосування рутенію - променева терапія в медицині, пошук прихованих відбитків пальців і виробництво пір'я чорнильних ручок.


Незабаром вартість цього металу може зрости. Адже сьогодні наукове співтовариство активно досліджує його здатність поглинати світло, оскільки це може допомогти в розробці нових недорогих систем концентрації сонячної енергії.

7. Срібло

Вартість: $ 580 за 1 кг

Код Валюти: XAG

Річний обсяг виробництва: близько 40 000 тонн.

Основні країни-виробники: Мексика, Перу, Китай, Росія, Польща, Чилі, Болівія, Австралія та США.


Срібло і золото мають в чомусь схожу історію. Як і його «старший брат», срібло вважається надійним і досить популярним інвестиційним інструментом, оскільки воно зберігає свою цінність незалежно від економічної ситуації. Тоді чому різниця в ціні між ними така велика? Головна причина в тому, що поклади срібла на планеті більші, ніж золота.


Деякі навіть торгують спредом між цінами на золото і срібло.

Але, на відміну від золота, срібло вважається більш волатильним, оскільки протягом кількох останніх років воно почало високо цінуватися в промисловості.


Сьогодні цей метал використовують у виробництві ракет, підводних човнів, ядерних вибухових пристроїв, комп'ютерів, ювелірних виробів, акумуляторів, мікросхем, сонячних батарей, а також в фотографії, стоматології та медицині, для фільтрації води і т.д. Серед корисних властивостей срібла також відзначається антибактеріальні і нейтралізуючі запах властивості. І якщо говорити про ювелірні вироби, срібло хоч і набагато дешевше, але має в даному випадку багато якостей аналогічних золоту, що робить його гідною заміною.Все ж таки, який метал є найдорожчим в світі?

Дорогоцінні метали, такі як родій, золото, платина та інші, є найбільш цінними елементами. Вони використовуються в промислових областях і активно продаються на сировинних ринках. Але насправді вони не є найдорожчими на планеті. Ви коли-не будь чули про елемент під назвою Каліфорній?

Його ціна сягає близько 27 мільйонів доларів за 1 грам.

Але незважаючи на таку величезну вартість, для промисловості він мало цікавий, будучи високо радіоактивним і надзвичайно небезпечним. Крім того, це штучний метал, який не так просто виготовити. Щорічно проводяться лише 30-40 мікрограмів каліфорнія.


В основному його використовують в ядерній фізиці та енергетиці, рідше - в медицині для лікування ракових пухлин. Іноді він використовується для виявлення місць пошкоджень в реакторах або конструкціях літаків, оскільки в цьому випадку він більш ефективний ніж рентгенівські промені.


І це лише один приклад. Давайте не будемо забувати про такі елементи, як полоній або плутоній, які також є металами. Їх вартість може досягати мільярдів доларів.


Будьте в тренді разом з УКРГАЗБАНК ФОРЕКС! Вам буде цікаво! Ми кожного тижня публікуємо свіжу та корисну інформацію на нашому сайті в розділі Новини

В нашому Телеграм каналі та YouTube


#укргазбанк#форекс#валютныйрынок

57 перегляд
ФОРЕКС / FOREX від УКРГАЗБАНК

ФОРЕКС АБ «УКРГАЗБАНК» 

м.Київ, вул. Богдана Хмельницького, 16-22

Email: forex@ukrgasbank.com

Skype: forex.ukrgasbank

+38 044 594 11 94 

+38 097 594 11 94  | Telegram

+38 050 386 78 75 | Viber

Торгуйте на ринку форекс з українським банком АБ УКГРАЗБАНК.

АБ УКРГАЗБАНК є лідером в Україні серед постачальників банківської ліквідності на ринку Форекс.

Наш досвід - це понад 10 років успішної роботи з клієнтами та партнерами при проведенні арбітражних операцій.

© 2021 АБ УКРГАЗБАНК. Всі права захищені.